iOS 7 İndir | iOS 7 Nasıl Olacak? | iOS 7 Beta Download

Bugün Apple’ın düzenlediği WWDC 2013 etkinliğinde iOS 7 görücüye çıktı.İşte yeni iOS 7‘tan notlar.Yeni iOS 7 indir seçeneği ile ios 7 sürümünü inceleyelim.

iOS 7 İndirmek için tıklayın (iOS 7 Kurulumu)

iOS 7
iOS 7

Bugün yapılan Apple etkinliğinde iOS 7 tanıtımı yapılmadan önce iOS hakkında biraz bilgi paylaşıldı.Verilere göre iOS,Android kullanıcılarına oranlar %50 daha fazla kullanım yapıldığını söyledi.iOS kullanıcıları kendilerini daha güvendi hissedip iTunes‘te daha fazla uygulamalara para harcıyorlar.

iOS kullanıcıları yüzde 93 oranla iOS 6 kullanırken, iOS 5 kullanan yüzde 6′lık kısmı ile birlikte, iOS kullanıcılarının neredeyse tamamı güncel olmayı hedefliyor.iOS 7 komple tasarımı baştan aşağı değiştiren yapısıyla ve yeni özellikleri ile şaşırttı.

Kullanıcıları farklı bir arayüze taşıyacak olan Apple kullanıcılarını heyecanlandıracak.Yeni ekranda ana menü daha farklı bir yapıya karıştığının ispatını bugün yapılan etkinlikte tanıtan iOS 7’den çok rahat anlayabiliyoruz.

Hava durumu kısmı değişen iOS artık görsel olarak hava durumu betimleyen bir yapı almış.Takvim uygulamasıda yepyeni tasarımı ile Mac OS X Mavericks‘taki yapıya dönüştürülmüş.Mesajlaşma ekranları da tipografinin değişmesi ile birlikte iOS bir hayli farklı bir görünüm kazanmış.Telefonunuzun tuş kilidi aktif olsa bile artık bildirimler kısmına erişebilme imkanını açarak iOS‘ta özgürlüğe yelken atılmış.

Kontrol merkezi yenilenen iOS 7 kullanıcıya artık daha kolay bir kontrol imkanı sunacak.Çok kolay bir şekilde ayarlarımızı değiştirebileceğiz.Kontrol merkezinden Uygulamalar’a,AirPlay’e giriş yapılabiliyor.Uçak modu,Wi-Fi açıp kapatma,Uyku modu,Ekran rengi gibi bir çok şey daha kullanışlı bir şekilde kontrol merkezinde!

Artık çektiğiniz fotoğraflarınızı yıllara göre sıralayıp büyük bir arşiv içinde boğulmadan geriye dönüp sıralı bir görünüm sunacak.Instagram’da olduğu gibi filtreleme ile saklama yapıp elde etmek istediğiniz fotoğrafa çok kısa bir sürede ulaşabileceksiniz.Apple’ın Moments adını verdiği sistemle artık fotoğraf arşivinizi çok şık bir arayüzle takip edebileceksiniz

iOS 7 işletim sistemindeki panaromik fotoğraflar artık daha farklı bir boyut kazanmış durumda.Aşağıdaki resimden yeni iOS 7’nin Moments teknolojisine dikkat edin!

Bir önemli değişiminde internet tarayıcısında olduğunu gözlemliyoruz.Safari tarayıcısında Mac OS X Mavericks‘te olduğu gibi ekranı kaplayan daha geniş ekranlı bir internet keyfini yaşatacak türden.

Siri‘ye hem erkek hem bayan sesi eklendi.Siri tek sesten kurtulup artık yeni dillerede açılıyor.Fransızca ve Almanca dil desteğide gelicek olan Siri teknolojisi dahada geliştiriliyor.Honda, Mercedes, Nissan, Ferrari, Kia, Hyundai gibi pek çok otomobil markasında fonksiyonel bir şekilde kullanılabilecek olan Siri teknolojisi yakın zamanda tüm araç modellerinde yerini alacak.

iOS 7 ile artık işletim sistemi kendini otomatik güncelleyecek.Update All(Hepsini Güncelle) seçeneğini kaldırılan iOS 7 daha pratik bir kullanım sunacak türden.

iRadio olarak kafaları karıştıan teknoloji ismini iTunes Radio olarak değiştirdi.iTunes Radio iOS,Apple TV ve Mac ile entegreli bir şekilde çalışacak.Online radyo deneyimini aralayan Apple iTunes Radio ile kendi listemizi oluşturup müzikler dinlemeye yelken açıyor.

iOS 7, iPhone 4 sonrası, iPad, iPad mini, beşinci jenerasyon iPod touch’lara yükleneceği belirtiliyor.

iOS 7 Ne Zaman Çıkacak

Sonbahar ayında çıkması beklenen Apple kesin tarih vermemekle birlikte tarihin yakın olduğunun sinyallerini verdi.Bizde heyecanla çıkacağı günü merakla bekliyoruz.