LanguageSquad Great Language Game : Dil Tahmin Oyunu

Merhabalar

Bugünkü yazımda size Languagesquad.com Great Language Game‘i tanıtmak istiyorum.

The Greatest Language Identifying & Guessing Game. Beginner. Easy. Medium. Loading… Start Game. Congrats! You finished the Beginner Level

LanguageSquad.com size kısa konuşma parçaları dinletiyor ve hangi dilde olduğunu tahmin etmenizi istiyor. Başlangıç, Kolay, Orta, Zor ayarları var. Dil konusunda bir uzmanlığınız yoksa Başlangıç seviyesinden başlamanızı öneririm.

Ben bu gayet eğitici oyunu bir süredir oynuyorum. Gayet de zevk aldım. Oyunun sonunda yaptığınız puanı arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Gayet basit reklamsız güzel bir oyun.

Umarım hoşunuza gider.

İyi oynamalar

S3edit.com ile AWS S3 Dosya Düzenleme ve Yönetimi

Merhabalar

Bugünkü yazımda size s3edit.com u tanıtmak istiyorum. Amazon S3 bir çok program için dosyaları saklamakta yoğun olarak kullanılan bir sistem. Fakat S3’deki dosyaları yönetmek için özel araçlar yüklemek gerekebiliyor. Bugün bahsedeceğim s3edit size bütün bu işlemleri online olarak direk tarayıcınızdan yapma imkanı veriyor.

S3edit.com üzerinden :

  • S3’ye dosya yükleme, klasör Açma
  • S3’deki dosyaları ve klasörleri listeleme
  • S3’deki dosyaların adını değiştirme
  • S3’deki dosyaları indirme
  • S3’deki dosyaları anında değiştirme düzenleme
  • Objectler için ACL ve Content Type atama

işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Bu özellikle statik web sitelerini S3 de yayınlayanlar için mükemmel bir çözüm.

Aynı zamanda S3edit.com kod düzenlemesi yapabilmeniz için kod tanıma ve renklendirme de yapıyor. Yani direk geliştirme ortamı olarak da kullanabilirsiniz. Tanıdığı ve renklendirdiği dil sayısı 100ün üzerinde olmakla birlikte bazıları şunlar :

JavaScript, ActionScript, C ve C++, C#, Cobol, CoffeeScript, CSS,HTML, Java, JSON, MATLAB, MySQL, PHP, Python,SQL, SVG,Typescript, VBScript, XML.

Umarım s3edit.com size de yardımcı olur.

İyi günler

DNS Ayarları | Yeni DNS 2018-2019 Adresleri | Kolay DNS Değiştirme

DNS ayarları 2018-2019 yılında güncellenen dns (Domain Name System) Domain Adı Sistemi adreslerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Son günlerde sosyal medya siteleri olan Facebook & Twitter erişim için Google,Yandex,Opendns ve aşağıda paylaşdığım Domain Name System adresleri ile ulaşılıyor.Milletin bu sosyal medya kanallarında toplanması trafiği değiştirdiğinden dns ayarları ile bu durum çözülebiliyor.Microsoft Windows tabanlı cihazların yanısıra mobil işletim sistemli iPhone, Android, Windows phone ve birçok alt yapıyı kullanan platforma yönelik dns 2018 değiştirme nasıl yapılır konusunda detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Videolu anlatım eklenmiştir. Aşağıdaki adımları takip ederek hızlıca dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

2018 Dns adresleri ile Yasaklı Sitelere giriş yapabilme imkanı sağlanıyor.Türkiye’de DNS ayarı ile birçok siteye erişim yapılabilmektedir.Ülkemizde TTNE sunucularına atılan engeller nedeniyle birçok büyük sitede sorunlar yaşanmaktadır.Aşağıda dns 2017 ayarlarını sıralı bir şekilde anlatıyoruz.

2018 DNS değiştirme nasıl yapılır?

dns-ayarlari-2013Ekranın sağındaki bildirim panelinden İnternet ağınıza tıklayın.

dns-ayari-dns-degistirme-2013-dns-ayari
2017 dns değiştirme ayarları

 

Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açıyoruz.

dns-ayari-2013-dns-degistirme

 

Ağ bağlantımıza tıklıyoruz.

dns-ayari-ozellikler-dns-ayari-2013
dns değiştirme 2018

 

Özelliklere tıklıyoruz.

ip-v4-tcp-ip-internet-protokolu-surum
Ayarları nasıl yapılır değiştirilir 2016

İnternet Protokolü sürüm 4 ü seçip Özellikler kısmına tıklıyoruz.İnternet Protokolü 6 henüz geçiş yapılmadı ancak çok yakında ip kalmadığı için Ipv6 ye geçiş yapacağız.

dns-sunucusu-ip-v4-dns-degistirme-2013
Dns Ayarları

Aşağıdak sunucu adreslerini kullan kutucuğunu seçin.

dns-degistirme-dns-ayarlari-2013

Bu kısma aşağıdaki güncel DNS ayarlarınızı tanımlayın !

2018-2019 yılı en güncel ve hızlı dns ayarları listesi

dns değiştirme 2018
Hızlı ve güncel dns numaralarını kullanarak internette yasak koyulan sitelere çok hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Günümüzde baş göstere Wikipedia, Booking ve buna benzer onlarca siteye Türkiye’den erişim sağlayabilirsiniz.

Google, DNS Ayarları:

8.8.8.8
8.8.4.4

Open, DNS Ayarları:

208.67.222.222
208.67.220.220

Norton, IP Ayarları:

198.153.192.1
198.153.194.1

Uydunet, IP Ayarları:

62.248.80.161
62.248.80.162

Dnsadvantage, IP Ayarları:

156.154.70.1
156.154.71.1

ScrubIt IP Ayarları:

67.138.54.100
207.225.209.66

GTEI, IP  Ayarları:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

Yandex, DNS Ayarları:

77.88.8.8
77.88.8.1

DNS değiştirmek dışında yasaklı sitelere giriş yapabilmek için Ultrasurf programınıda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 2MB boyutunda olan bu program sayesinde kolayca yasaklı sitelere giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca modeminiz ile internete giriş sorunları yaşıyorsanız, bunlar modem bağlantı sorunu veya internete giriş hızınızda bir yavaşlama olabilir. Ağınıza başka kişiler erişmiş ve internetize ortak olmuş olabilirler. Bunun için size basitçe modem şifresi nasıl değiştirilir konusunu yazdık.

Selfie Uygulaması – Sweet Selfie İndir

Harika bir fotoğraf uygulaması olan sweet selfie indirdiğinizde yüzünüzdeki sivilce izlerinden, güneşin etkisi ile oluşmuş siyah noktalardan ve yara izlerinden kolayca kurtulmakla kalmayacak aynı zamanda pürüzsün bir selfie fotoğrafsına sahip olacaksınız.

Sweet Selfie İndir

Peki ben neden diğer uygulamalar varken bu selfie uygulamasını kullanmalıyım? Aslında sorunun cevabı basit ama bir o kadarda uzun. Yüz temizleme özelliğinin dışında farklı fotoğraf filitreleri ve değişik efektleri ile sweet selfie tamda sizin aradağınız o harika program.

Ayrıca tamamen ücretsiz ve kullanımı çok kolay. Basit arayüzü ile Dünyada büyük kullanıcı kitlesine sahip olan bu uygulamayı android telefonunuza indirip hemen denemelisiniz. Telefonunuzda neredeyse hiç yer kaplamadan size bu kadar çok özelliği sunarken bunları tamamen ücretsiz gerçekleştirmesi tabiki en büyük avantajı.

Ayrıca superuygulama.com sitemizde daha farklı ve kaliteli uygulamaları bulabilir, ücretsiz şekilde hızlıca indirip deneyebilirsiniz.

Modem Wifi Şifresi Değiştirme | TTNET Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet güvenliğinizi sağlamak veya unuttuğunuz Wifi şifrenizi değiştirmek için çok basit anlatım ile TTNET, Superonline gibi firmalardan aldığınız modemlerin şifresini nasıl değiştirilir konusunda bilgi vereceğiz. Öncelikle aldığınız modem ilk olarak bir şifreye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunu nerede görebilirim diye düşünüyorsanız? Modem arkasında yer alan Wifi Router adı ve şifresi yer alan kısmı göreceksiniz. Aşağıda bunun örnek resmini paylaşacağım sizlerle. Bir diğer seçenek ise kullandığınız modemin tanıtım kitapçığında varsayılan bir şifre bölümü bulabilirsiniz. Ancak bu demek değil ki varsayılan şifre ve Wifi adı aynı kalacak demek bunu hızlıca değiştirebilirsiniz. Yalnız modem arayüzüne göre bu değişiklik gösterbilir.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle bu adıma başlamak için modeminizin sahip olduğu bir ağ adresini (IP adresini) bilmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmek için hemen bilgisayarınızın cmd.exe yani çalıştır kısmıdır. Başlat > Çalıştır bölümüne “cmd” yazarak giriş yapılan konsola, bazı komutlar sayesinde birçok işlem yaptırabilmektesiniz. Bu adımı yaptıktan sonra açılan pencereye Windows 7, 8, 8.1 ve 10 hepsinde aynı geçerli olan “ipconfig” komutunu yazıp Enter tuşunuza basın. Ve ekranda yazacak olan değerlerden Default Gateway yani Varsayılan Ağ geçidi ibaresi bize lazım olacak kısım. Burada sürekli kullanılan değer olan 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 gibi bir değer göreceksiniz. Modeme göre değişiklik gösterebilir. Amerika’da kullananan kullanan arkadaşlar için 10.0.0.0.1 gibi bir değer olabilir. Karşımıza çıkan numarayı bir kenarıya not aldıktan sonra diğer adımdan devam edelim.

ipconfig cmd.exe ekranı
ipconfig cmd.exe ekranı

Modem Arayüzüne Giriş kısmı

Biraz önce kenarıya not aldığımız Modem ip adresini web tarayıcımızın adres çubuğuna yazıyoruz ve sayfayı açıyoruz. Ekranda karşımıza kullanıcı adı ve parola soran bir kısım ile karşılaşacağız, bu kısımda daha önce bir değişiklik yapmadıysanız, örneğin modemi ilk kullanmaya başladığınızda bu adımlarda sorulabilir şifrenizi değiştirmek ister misiniz? eğer değişiklik yapmadıysanız genellikle kullancı adı ve şifre “admin” olacak şekilde ayarlanmıştır. Eğer hala giriş yapamıyorsanız internete modem markanızı ve modelinizi yazarak varsayılan modem kullanıcı adı ve şifresine erişebilirsiniz.

Bir diğer yöntemde eğer internette yaptığınız araştırmada sorununza cevap bulamadıysanız bu sefer modem arkasında bulunan küçük reset tuşuyla modeminizi resetleyebilir ve yine varsayılan kullanıcı adı şifreyi deneyip giriş yapabilirsiniz.

Şimdi birkaç modemin wifi şifre değiştirmesini anlatmak istiyorum.

Zyxel modem Wifi şifresi değiştirme?

Az önceki adımları tekrar yapıp kaydediğiniiz Ip numarasını tarayıcınızın adres çubuğuna girip Enter tuşuyla sayfayı açıyoruz. Karşımıza çıkan yere kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “ttnet” yazarak giriş yapabilirsiniz, eğer internet sağlayıcınız TTNET dışında bir firma ise şifre kısmı değişiklik gösterebilir.

TTNET Zyxel modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?
Türk Telekom TTNET Zyxel modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?

Daha sonra giriş işlemi tamamlandıktan sonra ekranda Ağ ayarı bölümüne tıklayıp karşısınızda beliren Kablosuz sekmesine tıklayıp karşınıza çıkan sayfayı biraz aşağı sürükleyin ve orada yazan “Otomatik olarak şifre oluştur” yazısının yanındaki tik işaretini kaldırın ve wifi şifrenizin ne olmasını istiyorsanız belirleyin. Bu konuda biraz hassas davranabilirsiniz, çünkü artık bilgi güvenliği çok önemli dikkate alınması gereken şey günümüzde.

 

Airties marka modemlerde Wifi şifresini nasıl değiştirebilirim?

Bir diğer en çok kullanılan modem markası olan Airties modemlerde Wifi şifresini değiştirmek yine aynı basit adımlardan oluşuyor. Yine az önce kaydettiğimiz Ip adresi ile tarayıcınızdan modem arayüz sayfasını açıyoruz. Bu genellikle bu marka modem tiplerinde erişim sayfası 192.168.2.1 olarak belirlenmiştir. Oturum açtıktan sonra ekran karşımızda beliriyor. “Kablosuz” menüsünün altında “Kablosuz Ağ Ayarları” kısmını göreceksiniz, ona tıklayın. Açılan sayfada “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” kısımına yeni bir kablosuz ağ ismi yazarak, WiFi ağınızın ismini  değiştirebilirsiniz. Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2‘yi seçin çünkü bu şifreleme türü günümüzden en çok zor hackerlar tarafından kırılabilecek şifreleme türüdür. Ardından “Parola” alanına en az sekiz karakterden oluşan bir parola belirleyerek kaydet tuşuna basınız. Ve hepsi bu kadar artık modem ayarlarınızı yaparak Wifi şifrenizi değiştirmiş bulunacaksınız. Bunun ardından yaklaşık bir dakika gibi bir sürede modeminiz yeniden başlatılmış olacak ve bilgisayarınızdan modeminize erişmek için yeni belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Airties Modemlerde Wifi şifremi nasıl değiştirebilirim?
Airties Modemlerde Wifi şifremi nasıl değiştirebilirim?

TP Link Wifi şifresi değiştirme

Diğer en çok kullanılan modem markalarından biri olan TP Link kablosuz wifi şifresini değiştirme kısmını anlatalım. Bu da yine aynı yukarıda anlattığımız iki farklı modem gibi basit adımlardan oluşuyor. Modemlerin arayüzlerinde şifre ayarları, firewall (güvenlik) işlemleri, araçlar, raporlar ve dns değiştirme gibi birçok özelliği yönetebileceğiniz onlarca farklı özelliklere sahiptir.

Şimdi az önceki baş adım olan kaydettiğimiz ipconfig kısmından aldığımız adresi adres çubuğumuza yapıştırıyoruz. Bu yine TP Link modemler içinde 192.168.1.1 standart numarasıdır. Kullanıcı adı ve şifre kısmına admin yazarak arayüze giriş yapın. Ardından “Arayüz Ayarları” üzerine tıklayın ve “Kablosuz” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada yukarıda belirttiğimiz gibi güvenlik konusunda dikkatli olmalı ve şifreleme türünü  “WPA-PSK/WPA2-PSK” olarak belirlemelisiniz. Modem tiplerine göre bu değişiklik gösterebilir. Yine aynı şekilde adını değiştirmek için SSID bölümünü kullanmanız gerekmektedir. Ön Paylaşım Anahtarı bölümünde kablosuz ağınıza bir şifre belirleyip kaydet tuşu ile bunu sonuçlandırabilirsiniz.

TP Link Modemlerde Kablosuz Wifi Şifremi nasıl değiştirebilirim?
TP Link Modemlerde Kablosuz Wifi Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Yukarıda anlattığımız farklı modellere göre Kablosuz modemlerde Wifi şifresi nasıl değiştirilir konusuna değindik, eğer aklınıza takılan sorularınız ve çözemediğiniz modem türü varsa aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorularınızı yönetebilirsniz.

 

MYT Material nedir? Ne işe yarar?

MYT Material

Myt uygulaması sayesinde youtube üzerinden istediğiniz müzikleri ve videoları saniyeler içersinde Android telefonunuza indirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız sadece saniyeler içersinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken programı sitemizden indirmek ve kurulumunu gerçekleştirmek daha sonra istediğiniz parçanın adını aratın ve hemen yanında çıkan indirme butonuna basarak dosyayı istediğiniz formatta telefonunuza, tabletinize hızlıca indirin.

MYT Material Apk kullanımıcı oldukça kolaydır ve basit arayüzü ile sizi yormadan indirme işlemini kolayca sağlar. Program Dünya genelinde kullanılandığı için sizlerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Peki Myt material uygulamasını neden superuygulama.com üzerinden indirmeliyim? Sorusunun cevabını hemen sizlere açıklayalım.

Sitemize yüklenen program ve uygulamalar bilgisayarlarınıza zarar vermemesi için çeşitli güvenlik testlerinden geçirilir ve sadece uygun olanlar sitemize yüklenir. Bu sayede ne telefonunuz nede bilgisayarınız zarar görmez.

MYT Material nedir sorunun cevabını bu şekilde sizlere açıklamaya çalıştık bizleri dinlediğiniz, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aklınıza takılacak soruları bize iletmekten veya sitemizde görmek istediğiniz programları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin ve lütfen bizimle iletişime geçin.

Cumhuriyet Bayramı | 29 Ekim 2017

Günlerden 29 Ekim 2017Cumhuriyet Bayramı ile güne başlayacağımız bu güzel günde Cumhuriyet Bayramı resimleri ve Cumhuriyet Bayramı 2017 sözleri sayfasında, sizlerle bugünün anlam ve önemini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün Cumhuriyet Bayramı TBMM’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her sene 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan bir millî bayramdır.

Cumhuriyet Bayramı Sözleri

Bu özel günde özel sözlere ve yazılara ihtiyaç duyabiliriz.Bunu karşılamak için paylaştığımız günü anlatan özel sözleri bu sayfada bulabilirsiniz.Bugün Cumhuriyetimizin 91.yılını gururla anıyoruz.Bugün sevinçli ve heyecanlı bir gün.Peki Cumhuriyet nasıl ilan dedildi? Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 günü Osmanlı hükümetinin yetkilendirmesiyle, bölgede düzeni sağlaması için yönetimin bir gemisi ile Samsun’a gönderilmiştir.

29-ekim-cumhuriyet-bayramı cumhuriyet_bayrami_resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri, En Güzel 29 Ekim Şiirleri 2 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 4 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 6 Kıtalık 02(1)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın Kabul Edilmesi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Kabul Edilmesi
Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…
Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri, En Güzel 29 Ekim Şiirleri 2 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 4 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 6 Kıtalık 01(1)

Ülkenin çoğu ilinde kongreler düzenlendi ve “Tek bir egemenlik var, o da milli egemenliktir. Milletin egemenliğini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” ilkesiyle, ülkenin her tarafından gelen ulus temsilcilerini 23 Nisan 1920 günü Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nde toplanıldı.Meclis Mustafa Kemal Atatürk’ü ‘Meclis Başkanı’ olarak belirlediler. Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Büyük Millet Meclisi, Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Halk ve düzenli ordular düşman kuvvetlerine karşı savaş vermiş, omuz omuza mücadele verildi.

Cumhuriyet Bir ülkenin Dɑmɑrıdır

Cumhuriyetsiz Bir toplum, Yɑrınsız Bir Gündür.

Cumhuriyetin Demokrɑtik bir ülkenin Bozulmɑz Simgesidir…

Ulu Önderimiz Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk’ün Bize Bırɑktığı Bu üLkeyi Korumɑk Bizim Görevimizdir.

Türk ulusunun yɑrɑtılışınɑ en uygun olɑn yönetim cumhuriyettir.

Cumhuriyet erdeme dɑyɑnɑn bir yönetimdir.

cumhuriyet sozleri (6) 29-ekim-cumhuriyet-bayrami-ataturk-sozleri-4 29-ekim-cumhuriyet-bayrami-ataturk-sozleri-6 29-ekim-cumhuriyet-bayrami-ataturk-sozleri-3

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bɑkımındɑn güçlü koruyuculɑr ister.

Demokrɑsi ilkesinin en yeni ve ɑkılcı uygulɑmɑsını sɑğlɑyɑn hükümet biçimi cumhuriyettir.

Türk ulusunun yɑrɑtılışınɑ en uygun olɑn yönetim cumhuriyettir.

Ey yükselen yeni nesil! istikbɑl sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yɑşɑtɑcɑk sizsiniz.

Benim nɑçiz vücudum bir gün elbet toprɑk olɑcɑktır. Fɑkɑt Türkiye Cumhuriyeti ilelebet pɑyidɑr kɑlɑcɑktır.

Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve bɑrışı sever. Cɑnı pɑhɑsınɑ dɑ olsɑ, Cumhuriyeti sonsuzɑ kɑdɑr yɑşɑtɑcɑk güçtedir. Ve yɑşɑtɑcɑktır…

Biz doğrudɑn doğruyɑ milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dɑyɑnɑğı, Türk topluluğudur.

Cumhuriyet fikir serbestliği tɑrɑftɑndır. Sɑmimî ve meşru olmɑk şɑrtıylɑ, her fikre hürmet ederiz. Her kɑnɑɑt bizce muhteremdir.

Türk milletinin kɑrɑkterine ve ɑdetlerine en uygun olɑn idɑre, Cumhuriyet idɑresidir.

Cumhuriyet rejimi demek, demokrɑsi sistemiyle devlet şekli demektir.

Cumhuriyet, yüksek ɑhlɑki değer ve niteliklere dɑyɑnɑn bir idɑredir. Cumhuriyet fɑzilettir.

Cumhuriyet Bayramı Resimleri

u0s1c 29-ekim-şiirleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri, En Güzel 29 Ekim Şiirleri 2 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 4 Kıtalık, 29 Ekim Şiirleri 6 Kıtalık 03 29-10-2013-cumhuriyet-bayrami-coskuyla-kutlandi 0pnr cumhuriyetbayrami1