DNS Ayarları | Yeni DNS 2024-2025 Adresleri | Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere girişte sorun mu yaşıyorsunuz? Hemen dns 2024 ayarlarınızı yapın!

Bildiğimiz üzere ülkemizde ihlaller sonrası birçok web sitesine erişim engeli geldi. Ve bunun çözümü için dns ayarları kullanarak yasaklı olan sitelere erişim sağlayabiliyoruz.

Şimdi aşağıda sizlere kısaca bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan ve tabletinizden nasıl dns değiştirebilirsiniz hakkında bilgi vereceğim.

Hadi başlayalım!

DNS ayarları 2024-2025 yılında güncellenen dns (Domain Name System) Domain Adı Sistemi adreslerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Son günlerde sosyal medya siteleri olan Facebook & Twitter erişim için Google,Yandex,Opendns ve aşağıda paylaştığım Domain Name System adresleri ile ulaşılıyor.Milletin bu sosyal medya kanallarında toplanması trafiği değiştirdiğinden dns ayarları ile bu durum çözülebiliyor.Microsoft Windows tabanlı cihazların yanısıra mobil işletim sistemli iPhone, Android, Windows phone ve birçok alt yapıyı kullanan platforma yönelik dns 2024 değiştirme nasıl yapılır konusunda detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Videolu anlatım eklenmiştir. Aşağıdaki adımları takip ederek hızlıca dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

2024 Dns adresleri ile Yasaklı Sitelere giriş yapabilme imkanı sağlanıyor.Türkiye’de DNS ayarı ile birçok siteye erişim yapılabilmektedir.Ülkemizde TTNE sunucularına atılan engeller nedeniyle birçok büyük sitede sorunlar yaşanmaktadır.Aşağıda dns 2024 ayarlarını sıralı bir şekilde anlatıyoruz.

2024 Dns ayarları nasıl yapılır?

dns-ayarlari-2013Ekranın sağındaki bildirim panelinden İnternet ağınıza tıklayın.

dns-ayari-dns-degistirme-2013-dns-ayari
2017 dns değiştirme ayarları

Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açıyoruz.

dns-ayari-2013-dns-degistirme

Ağ bağlantımıza tıklıyoruz.

dns-ayari-ozellikler-dns-ayari-2013
dns değiştirme 2018

Özelliklere tıklıyoruz.

ip-v4-tcp-ip-internet-protokolu-surum
Ayarları nasıl yapılır değiştirilir 2016

İnternet Protokolü sürüm 4 ü seçip Özellikler kısmına tıklıyoruz.İnternet Protokolü 6 henüz geçiş yapılmadı ancak çok yakında ip kalmadığı için Ipv6 ye geçiş yapacağız.

dns-sunucusu-ip-v4-dns-degistirme-2013
Dns Ayarları

18

Aşağıdaki sunucu adreslerini kullan kutucuğunu seçin.

dns-degistirme-dns-ayarlari-2013

Bu kısma aşağıdaki güncel DNS ayarlarınızı tanımlayın !

2024-2025 yılı en güncel ve hızlı dns ayarları listesi

Cloudflare, DNS Ayarları: (En Hızlı)

1.0.0.1
1.1.1.1

Google, DNS Ayarları:

8.8.8.8
8.8.4.4

Open, DNS Ayarları:

208.67.222.222
208.67.220.220

dns değiştirme 2018
Hızlı ve güncel dns numaralarını kullanarak internette yasak koyulan sitelere çok hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Günümüzde baş göstere Wikipedia, Booking ve buna benzer onlarca siteye Türkiye’den erişim sağlayabilirsiniz.

Norton, IP Ayarları:

198.153.192.1
198.153.194.1

Uydunet, IP Ayarları:

62.248.80.161
62.248.80.162

Dnsadvantage, IP Ayarları:

156.154.70.1
156.154.71.1

ScrubIt IP Ayarları:

67.138.54.100
207.225.209.66

GTEI, IP  Ayarları:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

Yandex, DNS Ayarları:

77.88.8.8
77.88.8.1

Ayrıca modeminiz ile internete giriş sorunları yaşıyorsanız, bunlar modem bağlantı sorunu veya internete giriş hızınızda bir yavaşlama olabilir. Ağınıza başka kişiler erişmiş ve internetize ortak olmuş olabilirler. Bunun için size basitçe modem şifresi nasıl değiştirilir konusunu yazdık.

Dns ayarları neden yapılır?

Bu konuda birçok web sayfasında türlü türlü anlatımlar yapılsada ben kısaca özetlemek için yazımıza liste şeklinde eklemeler yapacağım.

  • Ülkemizde yasaklanan Wikipedia.org web sitesine giriş için yapılmalıdır.
  • Adult içerik sağlayan +18 yaşından büyükler için web sitelerine erişim için kullanılır. (Halk arasında porno sitelerine giriş)
  • Proxy kullanarak Türkiye Ip adreslerine erişim imkanı sağlamayan yabancı web sitelerine giriş yapılır.

Tercüme Bürosu Nasıl Açılır?

Tercüme bürosu, tercüme hizmeti alınmak istenen çeviri siparişleri ile tercümanlar arasında köprü görevi görmektedir. Akademik çeviri, teknik çeviri, tıbbi çeviri, hukuki çeviri, medikal çeviri ve web sitesi çevirisi gibi çok geniş bir alanda profesyonel çeviri hizmeti sağlayan tercüme büroları, metnin dili, hedef dili, terminolojisi ve içeriğine göre en uygun tercümanı atamaya çalışmaktadır. Profesyonel çeviri hizmetinin oldukça önemli olduğu tercüme büroları, yeminli tercüme bürosu ve yeminsiz tercüme bürosu olmak üzere genel bir şekilde ikiye ayrılmaktadır. Yeminli tercüme birçok resmi ve diplomatik işlerde gerekli olmaktadır ve çeviri hizmetini daha fazla güvenilir ve geçerli kılmaktadır.

Online Tercüme Hizmeti Dönemi

Geleneksel tercüme bürolarının aksine online ortamda web siteleri üzerinden hızlı ve pratik çeviri hizmeti sunan online tercüme büroları, insanların hayatlarını zaman ve mekân açılarından kolaylaştırmaktadır. 7 gün 24 saat online çeviri hizmeti sunan tercüme büroları, her nerede olursanız olun ve saat kaç olursa olsun çeviri siparişi oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Akademik çeviri, tıbbi çeviri, teknik çeviri, hukuki çeviri, medikal çeviri ve web sitesi çevirisi gibi birçok alanda online çeviri hizmeti sunan online tercüme büroları sayısı da çeviri hizmetine olan rağbetle doğru orantılı şekilde artmaktadır. Bu sebepten, çeviri hizmeti almak isteyen kişilerin kalabalık çeviri platformu havuzunda araştırma yapmaları gerekmektedir. Mutlaka kurumsal ve profesyonel çeviri hizmeti sunan profesyonel çeviri platformları ile çalışmanız gerekmektedir aksi takdirde çeviri siparişleriniz birtakım basamaklardan size geri dönebilmektedir. Kaliteli çeviri hizmeti veren online tercüme bürosu Çevirimvar, profesyonel tercüman kadrosu ile belirli bir kurumsallığa ve güvenilirliğe ulaşmış çeviri merkezleri arasındadır. Çevirimvar çeviri koordinatörü Ebru Erdemli yeni nesil tercüme bürolarını Türkiye’de ve dünyada hızlı ve pratik bir yol olarak nitelendirerek, gittikçe popüler olmasının da altını çizmektedir. 4 farklı alanda ISO Belgelerine sahip olan Çevirimvar ile 7/24, kalite endişesi olmadan çeviri siparişi vermek bir hayli kolaylaşmış durumda.

EaseUS ile Silinen Hiçbir Veriniz Sonsuza Kadar Silinmez

Aktif bir bilgisayar kullanıcısının istemeden de olsa başına gelebilecek durumlardan birisi; önemli dosyaların sonsuza dek silinmesi olayıdır. El alışkanlığı olarak Shift + Delete tuş kombinasyonunu aktif olarak kullanmakta olan insanların sıklıkla yaşadığını bu problem yüzünden, nice sunumlar veya iş evrakları yok olmuştur. Bu gibi durumları yaşayanların gerçekten ne kadar zor bir işlem olduğunu bildikleri gibi, tekrar hazırlanmakta büyük çaba ister.

EaseUS veri kurtarma programı sayesinde, bu gibi problemlerin önüne geçebilir, her zaman en doğru şekilde, tamamen ücretsiz olarak kullanarak, bilinçli veya bilinçsiz olarak sildiğiniz her türlü dosya ve veriye anında erişim sağlayabilirsiniz. Kaybettiğiniz ve ulaşılması hayati önem taşıyan en farklı dosyalarınızın 2 GB’a kadar ücretsiz olarak geri dönüşümünü sağlayan ve EaseUS programını da denemenize olanak sunan veri kurtarma programı sayesinde, her türlü problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Türkçe dil desteği ve rahat kullanımıyla anlaşılır yapısı sayesinde, asla problem yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. EaseUS veri kurtarma programı sayesinde ihtiyaçlarınıza en kısa sürede ulaşıp, istediğiniz en iyi olanaklara da hızlıca erişebilirsiniz. Farklı zamanlarda en kaliteli olanaklara ulaşmak sizin elinizdedir.

EaseUS Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Veri kurtarma programını kullanabilmek için, ilk olarak kurulum dosyasını indirmeniz gerekir. EaseUS Data Recovery Wizard adresine giriş yaparak, karşınıza çıkan alandan Free Download bölümüne tıklayıp, kurulum dosyasını problemsiz olarak indirebilirsiniz.

Kurulum dosyası düşük boyutta ve standart program kurulumuyla karşınıza çıkacak en rahat çözümlere ulaşmanızı sağlayan bir yapıdadır. Kurulumu sağladıktan sonra, kullanıma geçebilirsiniz.

Kullanım konusunda programı açtığınız zaman ana ekranda sizlerden sürücü seçimi gerçekleştirmeniz istenecektir. Hangi sürücü veya harici disk üzerinde sildiğiniz dosyalar varsa, onu seçmeniz gerekiyor. Seçimi yaptıktan sonra ‘’Tara’’ seçeneğine tıklayıp, tarama işlemine başlayabilirsiniz.

Tarama işlemi başladığı zaman, sol altta yer alan bölümde, sizlere süre belirecektir. Bu süre, ne kadar tarama gerçekleşeceğiyle alakalıdır. Eğer çok fazla silinmiş dosya varsa uzun süreceği gibi; daha az silinmiş dosya varsa kısa sürebilir.

Tarama işlemi sonucunda karşınıza silinmiş olan bütün dosyalar listelenecektir. Bu dosyalar arasından seçim yaparak, EaseUS veri kurtarma programı sayesinde en doğru sonuçları alacağınız geri getirme işlemine başlayabilirsiniz. Dosyayı seçerek, ‘’Kurtar’’ seçeneğine tıklayıp, dosyanın eski konumunda belirdiğini görebilirsiniz.

2 GB’a kadar ücretsiz, pro sürümünde sınırsız kurtarma olanağı sunan EaseUS programı sayesinde, sizlerde her türlü sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarı 2019

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarı 2019  Engelleme yapılmış, erişimi yasaklı olan sitelere giriş nasıl yapılır? Herkesin merak ettiği bir konu olan yasaklı sitelere girişi bu yazımızda anlatacağız. Daha önce dns ayarları konusunda detaylı bir makalemiz ile tüm Türkiye’nin dns ayarlarını değiştirmesine yardımcı olduk. Bu yazımız ile de DNS dışında daha farklı neler ile yasaklı sitelere giriş yapabiliriz bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş Yapılır?

Bunun için bir öneri olarak DNS ayarlarını yaparak girebilirsiniz, Bunun için detaylı konu http://www.mustafaozcan.info/blog/dns-ayarlari-2014-yeni-dns-adresleri-dns-degistirme.html bağlantısına tıklayarak kolayca elektronik cihazlarınızın dns ayarlarını yapabilirsiniz.

Bunun haricindeki yöntemlerden biri olarak bilinen Proxy eklentisi ile yasaklı sitelere erişim yapabiliriz.Son zamanlarda en sık kullanılan ZENMATE programı ile bu konuda 5 farklı ülkeden IP’ler oluşturarak bizi yasaklı sitelere hızlı bir şekilde başarmış bir eklenti olarak tarayıcımıza ekli bir şekilde geliyor.Tarayıcı ile kurulu olarak kullanılan Zenmate hakkında detaylı bir bilgi verelim.

VPN’ler engellendi

Yukarıda sizlere verdiğimiz DNS ayarları maalesef günümüzde engellenmiş bulunmakta. İnceleme sitesi olan VPNxD’in verdiği bilgiller ışında, engelli sitelere erişim maalesef DNS değiştirilerek sağlanamıyor. O nedenle firmanın sizler için özel olarak derlediği VPN firmalarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca engellemeler noktasında BTK açıklamalarını buradan okuyabilirsiniz.

Zenmate Nedir Nasıl Kullanılır?

Chrome, Firefox ve Opera gibi web tarayıcıları için aktif bir şekilde kullanılan Zenmate eklentisi ile 5 adet farklı ülkenin Proxy eklentisi olarak sanki o ülkeden bağlanıyormuş gibi erişim yapabiliyorsunuz. Bu erişim sayesinde yasaklı sitelere girişte sorunsuz bir şekilde gezinmeye başlayabiliyorsunuz.Zenmate sayesinde internette gezinirken kişisel bilgilerinizin gizliliğini korurken, engelsiz ve sınırsız bir şekilde sörf keyfini çıkaracaksınız.

Zenmate for Chrome
Zenmate for Firefox
Zenmate for Opera
Zenmate for iOS
Zenmate for Android

Bağlantılardan Zenmate’in size uygun olan sürümlerini indirebilirsiniz. Zenmate ile daha hızlı bir yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak birkaç yöntem daha sunmak istiyorum. Yasaklı sitelere giriş 2019 için merak ettiğiniz diğer sorulara cevap verecek bir iki başlık sunalım.

VPN Nedir?

VPN (Virtual Private Network) basit anlamıyla internete bir başka bilgisayar üzerinden erişim işlemidir. Bu yöntemde bağlanmak istediğiniz sitelere doğrudan değil de tanımladığınız VPN sunucusu üstünden erişim sağlıyorsunuz. Böylece dışarıdan teknik takip yapılamadan hem bütün veri akışınız şifrelenir hem de internet ile aranızda bir perde, koruma kalkanı yer almış olur. Esas kullanım amacı kurumsal güvenlik olsa da VPN bugün sansür, erişim engelleme ve takipten kurtulmak isteyenlerin kurtarıcısı haline gelmiştir.

VPS Nedir?

VPN genel hizmet veren sunuculardır. Sizinle birlikte binlerce insan aynı sunucu üzerinden hizmet almaktadır. VPN’e bağlandığınızda, aynı IP adresini o hizmete bağlı bütün kullanıcılarla paylaşırsınız. Sunucunun yoğunluğu arttıkça devletlerin dikkatini çeker ve IP adresleri bloke edilir. Hizmet aldığınız VPN yeni bir IP tanımlayabilir ve bu şekilde erişime devam edebilirsiniz. Fakat bir süre sonra o IP’nin de bloke edilmesi muhtemeldir.

Burada çözüm olarak karşımıza VPS (Virtual Private Server) çıkmaktadır. VPS’i ise kendi özel VPN hizmetiniz olarak düşünebilirsiniz. VPS sadece sizin kullanabildiğiniz size özel kişisel VPN’dir.

Alternatif çözümlerinizi bizimle paylaşabilir, yazı altından sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Mustafa Özcan / [email protected]

Android Telefon İçin Ücretsiz Müzik İndirme Programı

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa şarkı evreni uygulamasına kesinlikle sahip olmasınız. Telefondan müzik dinlemeyi veya video izlemeyi seviyor ama birtürlü telefonunuza kaydedemiyorsanız üzülmeyin! Bu uygulama sayesinde artık müzikleri bedava indirebileceksiniz.

Yerli ve yabancı binlerce müziğin bulunduğu şarkı evreni anroid uygulaması sizden hiçbir şekilde ek ücret talebinde bulunmadığı için çokça tercih ediliyor. Sistemde reklamlı – reklamsız olmak üzere iki seçeneğiniz var eğer programı reklamsız kullanırsanız kripto para madenciliği yapıyor ve telefonunuzu biraz kasabiliyor. Bundan dolayı reklamlı seçeneği kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Telefon / tabletlerinize kolay müzik indirmek istiyorsanız bu harika programı süper uygulama sitemizden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Siteye girin, programı indirin ve hızlıca kullanmaya başlayın.

https://www.superuygulama.com/android/sarki-evreni-indir/

Tek yapmanız gereken programı yüklemek ve sevdiğiniz müzikleri bir tık ile indirmek. Ben müzikle ilgilenmiyorum daha farklı ve güzel uygulamalar indirmek istiyorum diyorsanız sitemizin arama bölümünden veya kategorilerimizden istediğiniz programları ve uygulamaları tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Sitemizde yayınlamamızı istediğiniz program ve uygulamalar varsa lütfen bizimle iletişime geçin ve isteklerinizi belirterek daha iyi hizmet vermemize yardımcı olun.

Süper uygulama ekibi en güncel uygulamaları ve bilgi verici konuları size ulaştırmak için istikrarlı bir halde çalışıyor ve sizleri memnun etmek için elinden geleni yapıyor. Sizlerde sitemize destek olmak istiyorsanız lütfen hergün sitemizi ziyaret edin, konularımıza yorum atarak olumlu/olumsuz görüşlerinizi belirtin.

HTMLPen.com – Online Dreamweaver Alternative

I recently discovered this great online tool HTMLPen.com and I’ve been using it for a couple weeks now and I’m already in love.
HTMLPen is an online Visual HTML Editor (WYSIWYG Editor) that offers great visual design tools and great code editing tools in the same page. It offers instant previews, has code completion for HTML, CSS, and JS, it is code aware so it color codes HTML, CSS, and JS, has a great color picker that supports alpha channel, and has the easiest Base64 image converter that I’ve ever seen.

Free Html editor
Free Html editor

Aside from the tools, it is also possible to edit multiple files at the same time, open files from your drive, save it on your browser local storage, and you can keep working on it later from where you left off.
I really hope that you also like it. Tell me about it in your comments.
Thank you.

LanguageSquad Great Language Game : Dil Tahmin Oyunu

Merhabalar

Bugünkü yazımda size Languagesquad.com Great Language Game‘i tanıtmak istiyorum.

The Greatest Language Identifying & Guessing Game. Beginner. Easy. Medium. Loading… Start Game. Congrats! You finished the Beginner Level

LanguageSquad.com size kısa konuşma parçaları dinletiyor ve hangi dilde olduğunu tahmin etmenizi istiyor. Başlangıç, Kolay, Orta, Zor ayarları var. Dil konusunda bir uzmanlığınız yoksa Başlangıç seviyesinden başlamanızı öneririm.

Ben bu gayet eğitici oyunu bir süredir oynuyorum. Gayet de zevk aldım. Oyunun sonunda yaptığınız puanı arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Gayet basit reklamsız güzel bir oyun.

Umarım hoşunuza gider.

İyi oynamalar