GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) ne zaman çıkacağı açıklandı.GTA 5 serinin son oyunu olarak bildiriliyor.Rockstar Games firması merakla beklenen oyunun bahar aylarında gelmesi beklenirken bu süreyi güz ayına ertelemesi oyuncuları birazda olsa kızdırdı.

Heyecanla beklenen GTA 5, ekran kartı ve RAM gibi ihtiyaçların devasa boyutlara ulaşacağı bir macera olacak.GTA 5’i XBOX 360 ve PlayStation 3 için pre-order (ön sipariş) verebilmek mümkün durumda. 59.9$ ücret ödeyerek yurtdışında GTA 5′i sipariş edebiliyorsunuz.

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) Ne Zaman Çıkacak?

17 Eylül 2013 gibi piyasaya çıkacağı belirtilen GTA V herkesin merakında! Xbox One ve PS4 içinde çıkacağı belirtilen oyun PC için ise kış aylarında çıkacağı belirtildi.

GTA 5’te bizi bekleyen ilginç yenilikler

Oyun yapısında çeşitli değişikliklere giden Rockstar GAMES yeni oyundaki görevlerde 3 kişiden fazla karakteri oynatma yetkisine sahipsiniz ve her karakterle gelen ekstra özellikler sizi yönlendirir nitelikte olucağı belirtiliyor.

 

GTA 5 Resimleri
GTA 5 Resimleri

İlk başlarda her karakterde 9 adet birbirinden farklı özelliklerinolduğu belirtilen oyunda yeteneklerin gelişmesi de görevleri yaptıktan sonra daha da artacak.

Bu birbirinden farklı özelliklikteki karakterlerin bulunduğu oyunda her karakterin kendine has üstün özellikleri bulunuyor. Bu yeteneklerden Michael zamanı yavaşlatma,Trevor yüksek hasar verip az hasar alma ve Franklin de araç sürerken zamanı durdurabilme gibi ekstra özelliklere sahip.Oynanış konusunda da değişik özelliklere sahip örneğin karakterlerden Michael daha yavaş hareket ediyor.

Araçların rengini ,camlarını,tekerlekleri,jantları,ızgaralarını vs. değiştirebildiğiniz oyunda ekstra olarak araçların teknik ve mekanik özelliklerinde de geliştirmeler yapabileceksiniz.

Oyunda artık diğer canlılar da yer alacak.Yani denize girdiğinizde bir köpekbalığına ya da dağda vahşi bir hayvana rastlayabilirsiniz.Oyunda kullanacağınız iFruit isimli cep telefonu sayesinde fotoğraflar çekebiliyor ve çektiğiniz fotoları Rockstar Social Club’a yükleyerek sosyal paylaşımlarda bulunabiliyoruz.

Ve son olarak GTA 5 Sistem Gereksinimleri

  • Hard Disk’te en az 30-35 GB boş alan bulunması.
  • DirectX 10 üzerini destekleyen 256 Bit ekran kartları.
  • Windows 7 64 bit. Hemen herkes Windows 7 kullanır ama, 64 bit kullanıcı sayısının ne kadar fazla olduğu da tartışılır.64 Bit ile daha fazla oyun deneyimi sağlıyor Rockstar Games.
  • Intel i3-5 veya 7 işlemci seti, ki bu da yeni nesil bilgisayarları işaret ediyor.3.nesil teknoloji ile bu tür oyunlarda sorun yaşanmayacağına işaret ediyor.