Windows 8.1 Preview (Önizleme) İndir

Windows 8.1 sürümü ile Windows bugün BUILD 2013 etkinliğinde,ISO dosyaları henüz mevcut değil
Windows 8.1 Önizlemesi’ni Windows Mağazası aracılığıyla veya ISO dosyalarını kullanarak yükleyebilirsiniz. Windows 8.1 Önizlemesi ISO dosyaları, bir sonraki gün içerisinde bu siteden kullanıma sunulacaktır. Lütfen tekrar kontrol edin. Windows 8.1 Önizlemesi için ISO dosyaları Arapça, İngilizce (ABD), Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya), Rusça, İspanyolca, İsveççe ve Türkçe dillerinde bulunabilecektir. ISO dosyalarını yükleme ve önizleme için belirli teslimat yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için SSS bölümünde bulunan “Windows 8.1 Önizlemesi’ni nasıl yükleyebilirim?”bölümüne göz atın.

Bugün Microsoft tarafından en ince ayrıntısına kadar Windows 8.1’in tüm detayları paylaşıldı.Windows 8.1 Ne Zaman Çıkacak ? 26 Haziran’da düzenlenecek Microsoft Build geliştirici konferansında kullanıma açılacak.

Windows 8.1‘e gelen önemli güncellemeleri bugün Microsoft tarafından bir bir gün yüzüne çıkarıldı.Büyük değişikliklerin ve güncellemelerin yapılacağı Windows 8.1 sürümü yeni işletim sistemi olarak neler değiştirilecek isterseniz zaman kaybetmeden inceleyelim.

Daha önce “Windows Blue” isminde bir güncelleme ile karşımıza çıkacak olarak birçok tartışma konusuna yol açan Başlat tuşundaki değişiklik ile eskiye dönüleceği belirtilmesine rağmen Microsoft‘tan gelen açıklama kullanıcıları yine hayal kırıklığına uğrattı.Başlat tuşunda herhangi bir değişiklik olmadığı ekranın uç noktalarına geldikçe yeni özelliklerin geliştirildiği açıklandı.Yapılan açıklamada bilgisayarınız açıldığında farklı bir ekranı görebilirsiniz.Bu ekran bir uygulama ekranı olabilir.

Windows 8.1 Güncellemesi
Windows 8.1 Güncellemesi

Microsoft yönetim birimi yöneticisi Leblond sözleri:”Windows 8.1, sadece müşterilerimizden gelen taleplere yanıt vermekle kalmayacak, aynı zamanda dokunmatik deneyimini ve mobil bilgisayar deneyimini geliştiren yeni özellikler ekleyecek.” Leblond‘un “müşteri talepleri” derken klasik Başlat ekranı ve Başlat düğmesinin bir şekilde yeninden kullanılabilmesiyle ilgili talepleri kastettiği açık: “Bilişime yepyeni bir yaklaşım getirmeye çalıştığımız girişimi başlatalı henüz sadece yedi ay oldu. Windows 8’e, yeni cihazlar olsun, uygulama yaygınlığı olsun azımsanmayacak bir ilgi gösterildi. Müşterilerimizden ürünü nasıl kullandıklarına dair çok şey öğrendik ve talepleri dikkate aldık. Ürün ve uygulamalar için yüzlerce güncelleme yayınladık. Daha yeni başladık ve elimizde muhteşem bir potansiyel bulunuyor.”

Heyecanla beklediğimiz Windows 8.1 Güncellemesi çıkar çıkmaz indirmek için bu sayfayı takipte kalınız.

Windows 8.1 Güncellemesi | Windows 8.1 İndir

Windows Server 2012 r2’den sonra Microsoft, BUILD 2013 etkinliğinde bugün Windows 8.1 sürümünün önizleme sürümü yayınladı.

Windows 8.1 Preview olarak yayınlanan Windows 8.1 sürümü indir.

Windows 8.1 için Microsoft cephesinden gelen video ile biraz daha aydınlandı.Windows 8‘e gelicek olan güncelleme Windows Blue Güncellemesi indirmek için zamanlar daraldı.Herkesin merak ettiği “Başlat” tuşunun geri gelmesi konusu olan Windows Güncellemesi ile gelenleri sizlerle paylaşalım istedim.

Daha önce paylaştığımız Windows 8.1 Tüm Detayları | Windows 8.1 İndir yazısının ardından gelen bu video kullanıcıları bir nebzede olsa gülümsetti.Microsoft’un Windows’a verdiği önemi her geçen gün artıyor.Windows 8.1 ise bunun sadece biri.

windows-8-1-skydrive-guncellemesi

Windows 8.1 Güncellemesi

Surface üzerinden tanıtımını yapan Microsoft ekibinden Jensen Harris, Windows 8.1’teki birçok yeniliği anlatıyor.İşte o merakla beklenen Microsoft Windows 8.1 Güncellemesi ve Yenilikleri!

Zenginleştirilmiş kişiselleştirme özellikleri

  • Windows 8‘deki Metro arayüzündeki bulunan duvar kağıtlarınızı hareketli resimlerle dahada şık bir tasarıma dönüştürebileceksiniz.Ayrıca her bölümün tema renklerinide değiştirebileceğiniz bir tema güncellemesi geliyor.

Yenilenmiş SkyDrive depolama hizmeti

  • Artık dosyalarınızı Windows 8.1‘de direk SkyDrive‘a kaydedebilme imkanı sunulacak.Hatta çevrımdışı olsanız bile birçok dosyaya ulaşma imkanı sağlayacak olan bir yapıya dönüşecek.

Gelişmiş ayarlar menüsü

  • Denetim masasını açmadan artık tüm ayarlarınızı giriş ekranındaki ayarlar kısmından halledebileceksiniz.Kolay kısayol ile Windows 8.1 gelişmiş ayarları biçimlendirmiş.

Tarihi henüz açıklanmayan Windows 8.1 Güncellemesi yılın son aylarına doğru çıkmasının kesin olarak görüldüğü bir Windows Blue Güncellemesi olacak.

Windows 8.1 Ücretsiz Olacak !

Windows işletim sisteminin son sürümü olarak çıkması beklenen ve şimdiden Windows Blue kod adıyla anılan Windows 8.1 hakkında Windows’un satış ve pazarlama başkanı Tami Reler önemli açıklamalarda bulundu.

Az önce Aktüel İnternet sitesinden okuduğum yazı ile Windows’ın güncellemesi olan Windows 8.1 ücretsiz olarak dağıtılacak.

J.P.Morgan Küresel Teknoloji Grubu tarafından Boston’da dün sabah gerçekleştirilen Medya ve İletişim konferansına konuşmacı olarak katılan Reler, yeni bir isimle anılacak Windows 8.1 işletim sisteminin Windows 8 kullanıcıları tarafından ücretsiz güncellenebileceğini söyledi. Bu açıklamayı aynı zamanda kendi bloğunda da paylaştı.

Sanırız Windows 8’in şu ana kadar zaten 739 kez güncellendiği ve yeni bir güncellemenin neden bir versiyon yükseltme olarak sunulduğu sorusu Reler’ın da aklına gelmiş olacak ki konferansta “bu seferki yenilik önceki haftalık güncelleme ve yamalardan çok daha önemli değişiklikler içerecek” açıklamasında bulundu.

Windows 8 ile kaybettiğimiz Başlangıç butonuna Windows 8.1 ile yeniden kavuşur muyuz bilinmez çünkü bunu anlamak için 26 Haziran’da San Francisco’da gerçekleştirilecek Microsoft ürün tanıtım toplantısına kadar beklemeliyiz; ama Reler’ın açıklamasına göre Microsoft kış tatili gelmeden Windows 8.1’i dünya piyasasına sürmeye hazırlanıyor

Kaynak:Windows 8.1 Ücretsiz Olacak !