SEO Hizmeti

Küresel dünya pazarında artık iktisâdî anlam, tümüyle internet piyasasına kaymış bulunmaktadır. Bu noktada bugüne kadar yapılmış olan birçok panel, yayın ya da konferans bulunmaktadır. Tüm bunların ortak noktası ise, internetin önemli bir pazar hâline gelmesidir. Oysaki internet pazarından yararlanmak, herkes için mümkün olamamaktadır. Çünkü internet, uzman görüşlerine göre sistematik birçok teknikten mürekkep durumdadır. Dolayısıyla da e-ticaret yayıncılığının yapılması, aynı zamanda online dünyadaki diğer bireylere ulaşabilme yöntemlerini de kapsamalıdır. Ne yazık ki çoğu internet sitesi sahibi bunu göz ardı etmekte ve bu gerçeği uygulamayı reddetmektedir. Bundan dolayı da internet dünyasında başarıya sahip olamamaktadır. Oysa bu ortamdaki başarının sırrı, tamamen SEO’da gizlidir.

Kurumsal Seo Danışmanlığı

SEO hizmeti, bilindiği gibi Web 2.0 teknolojilerinin çıkmaya başladığı devirlerde önem kazanmış ve böylece tüm dünyanın bildiği bir kavram hâline gelmiştir. Ancak bugüne kadar yapılmış olan SEO hizmetleri, bir noktada eksik kalmış ya da bütünleyici unsuru tam olarak kavrayamamıştır. Buna rağmen verilecek olan SEO hizmeti, o siteyi çok kısa sürede kalıcı başarılara da gark edebilmektedir. Esasen sistematik bir çalışma gerektiren bu uygulamalar, piyasadaki birçok kişi tarafından yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak yeterince başarının gelip gelmediği de, bir tartışma konusudur. Bu noktada sizler için SEO hizmetleri anlamında önerebileceğimiz en uygun kurumsal imajı sunmak istiyoruz.

Bilmekteyiz ki başarı, bireyler için çok çalışmanın yanı sıra, uygun bir iş partneri ile de sistemli yöntemlerin uygulanmasından geçmektedir. İşte bu nedenle yapılması gereken Kurumsal SEO çalışmaları, http://furkangokcol.com/kurumsal-seo-danismanligi bu adresten detaylı olarak incelenebilmektedir. Kurumsal imajın incelenmesini, yapılacak olan çalışmaların salahiyeti açısından oldukça yararlı görmekteyiz. Çünkü her şeyin incelenmesi, başarımızın da temel prensipleri arasında yer almaktadır.

SEO ve Backlink’ten Korkmayın; Samimi Bir Yardımcınız Var: Picardes

Yıllarını web dünyasına vermiş olanlar önemini zaten biliyorlar, ancak kısa bir süredir bile internet ve web siteleri ile ilgileniyorsanız, SEO kelimesini birçok defa duymuşsunuzdur. Her yerde SEO’nun önemi, sitenize katkıları, nasıl SEO çalışmaları yapılması gerektiği gibi konulardan bahsedilmektedir.

Ancak bir yandan da kâbus gibidir. Yeni başlayanları ve bu işe merak salmış, webde biraz olsun öne çıkmaya başlamak isteyenlerin hep kafasını karıştırır bu SEO işleri. “Nedir bu SEO ya?” diyen nice insanlar görüyoruz, ya da kendimiz bile buna benzer şeyler söylüyoruz, öyle değil mi?

Üstelik SEO’dan bahseden onca blog ve web sitesi olduğu halde, okudukça daha da kafanız karışabiliyor; iş içinden çıkılamayacak bir hale gelmiş gibi hissedebiliyor ve kimi zaman “galiba bu işi çok büyük paralar harcayarak büyük ajanslara yaptırmadan halledemeyeceğim” diye düşünme noktasına dahi geliyoruz.

Ama sakin olun, o kadar da değil. Evet, SEO ve benzer konulardan bahseden ve okuyup okuyup bir şey anlamadığımız ya da daha fazla kafamızı karıştıran bloglar çok fazla var belki ama hepsi de aynı değil. Bu konuda insanlara bu işi zor gösterip “siz anlamazsınz, gelin biz yapalım” diyerek direk paralarını alma derdinde olan ajanslar veya ahkâm keserek kendini nimetten gösterme çabasında olan bloggerlar arasından sıyrılıp, tüm enerjisi ve iyi niyetiyle bu konuda bizlere yardımcı olmaya ve bilgilerini aktarmaya gayret eden adresler de var.

İşte o adreslerden birisi de Picardes! Bu adresin kurucusu ve sahibi genç kardeşimiz Roman Adamita, yaşına rağmen büyük ilerlemeler kaydetmiş ve SEO, Backlink, E-Ticaret gibi konularda önemli tecrübeler edinmiş bir web çalışanı, öğrenci ve blogger. 6 yıldır web dünyasında olduğunu söylediği Picardes / Hakkımda yazısında öyle samimi ve sevecen bir dille kendisini anlatmış ki, insanın hemen kanı kaynıyor. Merak edenler lütfen bu linkten yazıya ulaşsınlar: http://picardes.com/hakkimizda/

Bu samimi ve sıcak tavrı Picardes geneline de yansıtmış doğal olarak. İşte o hep gözümüze zor gelen, kafamızı karıştıran SEO, Backlink ve Google’da yükselme ve sair işlemleri öyle sade ve anlaşılır bir dille anlatıyor ki, hemen kendinizi konunun içinde buluyorsunuz. Ve böylece Roman’a da doğal bir güven hissediyorsunuz.

Roman ve Picardes sayesinde bu konular sizin için can sıkıcı ve çok bilinmeyenli bir denklem olmaktan çıkacak ve uzman olmasanız da en azından ilgiyle kendi sitelerinizin SEO’su için bir şeyler yapmaya yönelmiş olacaksınız. Rahat olun, kimse sizin bir SEO Uzmanı olmanızı beklemiyor zaten. Yeterince SEO Uzmanı da var. Önemli olan bu konuların yani SEO’nun önemini, SEO Faydalarını, Backlinklerin nasıl çalıştığını, ne iş yaptığını, ve blog yazmaktan keyif alırken bir yandan da Google ve diğer arama motorlarında yükselmenin nasıl mümkün olabileceğini ana hatlarıyla öğrenmek… Picardes de emin olun bunu size çok tatlı ve akıcı bir dille anlatıyor, öğretiyor.

Roman Adamita bedava mı çalışıyor? Hayır, elbette değil, bunca emek harcadığı bir ortamda mutlaka O da masraf ve giderlerini karşılamak zorunda. Ve tabi ki Picardes’te de bu işin satın alabileceğiniz ürünleri ve hizmetleri mevcut.

Ama şurası bir gerçek ki, blogda birkaç dakikanızı ayırıp gezdikten sonra bu samimiyeti hissedecek ve sadece cebinizdeki paraya göz dikmiş bir satış blogu olmadığını fark edeceksiniz. O zaman size gerçekten faydalı içerikler sunmaya ve başarınız için yardım etmeye çalışan bu blogdaki SEO ve Backlink hizmetlerini görünce “işte bu adama para verilir” diyeceğinizden eminiz. Üstelik Picardes.com okurlarına belli zamanlarda sevimli hediyeler de veriyor. Yakın zamanda verdiği tam 150 TL değerindeki harika bir SEO çalışmaları paketi hediyesi bunun en yeni örneği. Göz atmak ve bir sonraki ödül için fırsat kollamak isterseniz hemen Picardes’e bir uğrayın derim.

Roman Adamita / [email protected]

SEO Nedir | Seo Analiz | Seo Eğitimi | SEO Nasıl Yapılır

Yılların verdiği tecrübe diye anlatılan SEO konusunda fikir sahibi olmak kadar uygulamak ve bunun karşılığını bir SEO analizi doğrultusunda SEO eğitimi kısmında tecrübeli insanlar ile SEO Nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğim.

SEO konusunda herkes çok meraklıdır web sitesinin üst sıralara çıkmasına bende küçükken nasıl yapıyolar diye çok merak etmişimdir.Tabi o zamanlar bu işi bilenler öyle böyle değil gerçekten işi bilen büyük abilerim vardı.Çok iyi firmalardı bunlar.Zamanlar geçsede onların yerlerini sarsmaya çalışan kişiler olsada onlar çok sağlam duvarlardı ve cepheyi almışlardı bir kere ve yıkılmadılar.

SEO Nedir

SEO Nedir
SEO Nedir

SEO denince web sitesinin ilacı olan arama motoru optimizasyonu olan Search Engine Optimization olarak dünyada bahsi geçen kısa ismiyle SEO,web sitelerinin arama motorlarında oluşturduğu sıralamadır.

Seo’da en temel olan olay nedir biliyor musunuz? Hedefe kitlenme diye bahsedeğim SEO analiz kısmdır.SEO yapılacak kelime konusunda yeterli bilgiye sahip misiniz? Öncelikle bu sorunun cevabı evet ise bu olayın içine girmiştirsiniz.Halen yok ise öncelikle araştırmalara başlamanız gerekmektedir.

SEO Analiz

seo-analiz

SEO konusunda kelimelere göre rekabetin ve arama hacminin belirlendiği arama motorlarında yapılan aramalarda nelere göre değişiklik olup olmadığının göstergesi olan SEO analiz diye adlandırdığımız SEO konusunda bilgili olan kişilerin en temel hedefe kitlenmesini sağlayan bir araçtır.

Google‘ın buna özel oluşturduğu Google Keyword Tool (Anahtar Kelime Aracı) ile kelimenin ne kadar arandığı ve rekabet hacmi gibi bilgileri paylaşan ve tık başı kazanç bilgilerini gösteren Google Adwords kullanıcıları için sunmuş olsada,bizim için önemli olan sıralamadaki sitelerin verdiği rekabet ortaklığı ne derece çalışma yapacağımıza yol gösteriyor.

Reklam aracı olarak herkesin bir yaptığı yanlıştan bahsetmek istiyorum,bu benim yıllardır dikkatimi çekiyor.Çoğu büyük sitelerin yapmadığı ve halen Adwords‘e paralar yatırıp sürekli reklam döndürdüğü ülkemizde reklama harcanan bütçe gerçekten çok ciddi boyutlarda.Yapılan eksik olarak bana göre yazık olan o paralara o kelimelerde SEO çalışması yapılsa hem sürekli olacak hem daha karlı bir dönüş sağlanacak.

Yapılan hatalardan biri bu olan Reklam bütçesinin düşürülüp sitenin SEO konusunda güçlendirmesi olarak ben öneriyorum,webmaster arkadaşlara ben çok siteler inceledim ve gördüğüm çoğu site hiç olumlu sonuçlar vermiyor.Yabancı sitelerden yazılan yazılar bile Türkçe içerik barındırmasa bile Google‘da çok rahat üst sıralara çıkabiliyor.Bunun nedeni sitelerimizin güçsüz olması ve bize bunu aydınlatan fikir gösteren firmaların olmaması.

Benim hedefim,büyük web sitelerin yaptığı bu büyük yanlışları sonlandırma konusunda destek vermek.Yapılan reklam harcamaları gerçekten benim içimi hiç iyi hissettirmiyor.Eksikleri burada uzun uzadıya yazamayacağım için yeni bir konuda bu durumu inceleyeceğim.

SEO Eğitimi

SEO Eğitimi
SEO Eğitimi

Seo eğitimi konusunda hiçbir zaman webmasterlık ile alakası olmayan bir durumdur.Bunu yanlış anlıyor herkes bir içerik editörününde çok iyi bir SEO eğitimi alması gereklidir.Doğru olan zaten yapılan içeriğin SEO şartlarına uygun bir biçimde yazılması ve olumlu dönüşlerin beklenişidir.

SEO eğitimi için gerekli koşullar arasında kesinlikle webmaster özelliği aranmamalı.İllaki bir yazılımcının SEO konusunda tek bilgili olacağı konusu yanlış düşünenlerin başında.Seo eğitiminin amaçlarının başında doğru ziyaretçiye ve daha fazla ziyaretçiye hitap etmedir.Ziyaretçi kitlenizi artırıp bir e-ticaret siteniz varsa daha fazla ürün satışı imkanı bulabilirsiniz.Seo eğitimi gerçekten sitelerinizin arama motorlarında bir sıralama yarışında olan ve markanızı daha iyi bir tanıtma olan SEO konusuna lütfen biraz bütçe ayırın.

SEO Nasıl Yapılır

SEO Nasıl Yapılır?
SEO Nasıl Yapılır?

İşte en önemli kısımlardan biri olan SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını burada verelim.Herkesin merakla beklediği bu soruyu kaç kişi defalarca açıklamış olsada bende naçizane bilgilerle sizlere bir yön göstereyim.

SEO öncelikle atak yapacağınız anahtar kelime seçimiyle başlar.Burada ben çok araştırmalar yaparak deneyimler kazandım.Sizler için önemle önerebileceğim bir şey sürekli ben büyük abilerimi uyarmama rağmen ısrarla yapmadıkları kısa kelime ile seo konusuna başlamak.Yani yıllardır backlink,profil linki,sosyal medya seoları ve türlüce farklı biçimleri ile hayatımıza giriş yapan SEO kavramı tam olarak Türkiye’de birkaç firma dışında gerçekten tam anlanmamış vaziyetlerde.

Elbette ki SEO konusunun en büyük önemi çeşitliliktir.Tek bir şey uzun vadede fayda göstermezdir.Bunu zaten sürekli doğruluyorum ancak yapılan yanlışlıklar bir sistem gibi sürekli sonsuz döngü içerisinde sürekli dönüp duruyor.

Bundan sonra değiştireceğimiz seo kavramını bizim sitemizden takip ederseniz daha farklı bilgiye ulaşabileceksiniz.SEO farklılaşması mustafaozcan.info’da