iOS 7 İndir | iOS 7 Kurulumu | iOS 7 Güncellemesi Resimli Anlatım

Dün Türkiye saatiyle 19:00’da yayınlanan Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 7 güncellemek isteyen kullanıcılar için ios 7 indir konusunda yardımcı olmak için iOS 7 güncellemesini anlatacağım.

iOS 7 Indir

Yeni mobil işletim sistemi ve tamamen değişen tasarımı ile Apple yepyeni bir yenilenme sürecine girdi.Bu süreçte kullanıcılara testler yaptırarak Apple’ın yeni iOS’unu “beta” sürümünden çıkarıp tam sürüme geçirdi.Beta kullanan Developers hataları Apple’a bildirerek iOS 7’nin kısa sürede tüm eskikleri giderildi.

iOS 7 Güncellemesi Resimli Anlatım
iOS 7 Güncellemesi Resimli Anlatım

Dün tarih olarak tüm Ülkelere göre saatleri belli olan güncelleme TSİ ile 19:00’da güncellenmeye sunuldu.iTunes üzerinden güncellenebilen iOS 7 için güncellemeyi anlatmak istiyorum.

iPhone 4
iPhone 4S
iPhone 5
iPad 2 Wi-Fi
iPad 2 3G
iPad 3 Wi-Fi
iPad 3 3G
iPad 4 Wi-Fi
iPad 4 3G
iPad Mini Wi-Fi
iPad Mini 3G
iPod Touch (5. nesil)

Yukarıdaki dosyaları indirmeden önce iTunes sürümünüzü güncellemeniz gerekmekte. En son sürüm olan iTunes 11.1 sürümünü http://www.apple.com/itunes/download/ adresinden indirip bilgisayarınıza kurunuz,aksi takdirde iOS 7’ye güncelleme yapamazsınız.

iTunes’i açın Güncellemeli kontrol edin.Cihazınızı bağlayın daha sonra Update kısmından yeni sürümü tarayın.

itunes_update_610x455

Karşınıza çıkacak ekranda İndir&Güncelle kısmından telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Screen_Shot_2013-09-18_at_3.33.51_PM_610x306

Ve karşınızda iOS 7:

Hello_270x405

 

Telefonunuzun Ayarlar kısmındanda bu güncellemeyi yapabilirsiniz.Ayarlar>Genel>Güncellemeler kısmına girerek iOS’un yeni sürümüne güncelleyebilirsiniz.

ios7-indir

ios7

 

Mustafa ÖZCAN / [email protected]

iOS 7 Beta 5 İndir | iOS 7 Beta 5 Güncellemesi | iOS 7 Beta 5 Download

Yeni sürümü iOS 7 Beta 5 sürümü dün yayınlandı.iOS 7 Beta 5 İndir.Beta güncellemesi ile eskikleri gideren Apple,yeni sürümde farklı renklerde iconlar kullanarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkardı.Erken gelen iOS 7 Beta 5 sürümü bu hafta yayınlandı.Yeni twitter iconu ile karşımıza çıkan iOS 7 Beta 5 sürümü stabil çalışma için iyileştirildi.

iOS 7 Beta 5

Beta sürümlerinin sürekli yükselmesiyle artık tamamen çalışan herşeyi ile ortaya çıkmış olacak iOS 7 sürümünü meraklar içinde bekleyen kullanıcılar için geliştiriciler sürekli iOS 7‘yi test ediyor hataları Apple ile paylaşıyor.İki ay önce Apple tarafından konferansta tanıtılan iOS 7, yeni işletim sisteminin tam sürümünün çıkmasına çok kısa bir süre kaldı.

iOS 7 Beta 5
iOS 7 Beta 5

UDID kaydı yapılmış ve iOS 7 Beta 4 kurulu cihazlarınızı Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleştirme kısmından ios 7 beta 5 sürümüne yükseltebilirsiniz.

iOS 7 Beta 4 İndir | iOS 7 Beta Güncellemesi | iOS 7 Beta 4 Download

IOS 7 Beta 4 sürümü az önce çıktı.Hemen sizde iOS 7 Beta 4 indir | iOS 7 Beta Güncellemesi | iOS 7 Beta 4 Download kurabilirsiniz.Aşağıdaki adımları uygulayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz

iOS 7 Beta 4 güncellemesi ile Apple yeniden birşeyleri teste başladı.iOS 7 işletim sistemini sunmasıyla birlikte kullanıcılara sürekli testler yaptıran Apple, en stabil sürümü yakalamak için savaşlar veriyor.Apple iOS 7 Beta 3 ile birçok sorunu kaldırmış ve olağanüstü bir performans artışı yaptığını göstermişti.

ios7-beta-4

iOS 7 Beta 4

Yeni sürüm olan iOS 7 Beta 4 sürümü için kolları sıvayan Apple, Beta 4 sürümü ile iOS 7 Beta 3‘ün yeni bişeyler katmayı hedefliyor.Stabil sürüm bekleyen kullanıcıların merakla beklediği iOS 7 Beta 4 Download tüm herkes tarafından merakla bekleniyor.Telefonunuzdan otomatik olarak güncellenen iOS 7 Beta sürümlerini Apple’ın, daha sonra beta 5,beta 6 ve final sürümünün ardından iOS 7’yi kullanıcılara sunması bekleniyor.

  • 12 Ağustos: iOS Beta 5
  • 30 Ağustos: iOS Beta 6
  • 10 Eylül: iOS Gold Master
  • 20 Eylül: iOS 7 Final sürüm
iOS 7 BETA 4 Download
iOS 7 BETA 4 Download

Şeklinde devam edecek olan Beta güncellemeleri iOS için gerçekten çok stabil bir sürümü yakalamk için.

iOS 7 Beta 4 İndir

iOS 7‘nin yeni sürümünü telefonununuz Ayarlar kısmından Genel‘i seçerek Yazılım Güncelleme‘yi seçerek iOS 7 Beta 4 sürümüne yükseltebilirsniz.

iOS 7 Beta 3 İndir | iOS 7 İndir | iOS 7 Güncellemesi | Beta 3 Download

Yeni işletim sistemi iOS 7 İndir yeni sürümü olan iOS 7 Beta 3 sürümü biraz önce çıktı.iOS’un yeni sürümü 7 sürümü gün geçtikçe tam sürüme doğru ilerliyor.Pek çok hatayı bu yaptığı güncellemeler ile kapatan Apple yeni sürümün Beta 3 sürümünü yayınladı.

iOS 7 Beta 3

iOS severler üzerinde yakşalık 2 haftadır testler sonucunda iOS 7 Beta 3 sürümü güncellemesi şuanda kullancıların kullanımına sunuldu.Yapılan testler sonucu oluşan aksaklıkları gideren iOS 7 Beta 3 sürümüde bir süre denenecek.Ardından Beta 4 şekline yükseltilecek.Apple kullanıcılar üzerinden yaptığı testlerin çok üstünde duruyor.

Direk sorunları kullanıcı odaklı çözüp daha kısa sürede çözüm sağlıyor.214 MB büyüklüğündeki iOS 7 beta 3, pek çok hata düzeltmesinin yanında kararlılığı da üst seviyelere çıkartıyor.

iOS 7 Beta 3 İndir
iOS 7 Beta 3 İndir

iOS 7 Baş Hareketi İle Yönetebilecek

iOS 7 sürümününün Beta 2 sürümüne güncelleyen Apple yepyeni özelliği ile yine dikkatleri üzerine topladı.Apple firması,son dönemlerin popüler olan hareket ile kontrol mekanizması üzerinde sürekli bir ilgi alanı doğurmuş durumda.Firmalar artık hareket ile cihaz yönetme için elinden geleni yapıyorlar.

iOS 7 Hareket

Erişebilirlik” sekmesi yeni güncelleme altında keşfedilen özellik başınızı sağa veya sola döndürerek cihazınızı kontrol etmenize olanak sağlıyor. Şimdilik sadece iki yönlü tanımlanan özellik, “Home” tuşunun yeteneklerine sahip. Yani kullanıcılar başlarını döndürerek ana sayfaya gidebiliyor, Siri’ye ulaşabiliyor ya da cihazın sesini açıp kapayabiliyor.

 

iOS 7 Beta 2 Güncellemesi Çıktı | iOS 7 Beta 2 İndir | Download

iOS 7 Beta 2, güncellemesi ile iOS sürümü 1’den 2.ci sürüme güncellendi.İOS beta sürüm sürüm hazırlanan iOS Beta sürümleri sırasıyla;

İOS Beta 2

ios ios7 ios7beta2

  • 10 Temmuz: iOS Beta 3
  • 25 Temmuz: iOS Beta 4
  • 12 Ağustos: iOS Beta 5
  • 30 Ağustos: iOS Beta 6
  • 10 Eylül: iOS Gold Master
  • 20 Eylül: iOS 7 Final sürüm

tarihlerinde çıkacak olan iOS Beta sürümleri güncellemesi iOS beta 2 sürümü indir.

iOS-7-beta-2

24 Haziran günü iOS beta 2 sürümü yayınlandı.

iOS 7 İndir | iOS 7 Nasıl Olacak? | iOS 7 Beta Download

Bugün Apple’ın düzenlediği WWDC 2013 etkinliğinde iOS 7 görücüye çıktı.İşte yeni iOS 7‘tan notlar.Yeni iOS 7 indir seçeneği ile ios 7 sürümünü inceleyelim.

iOS 7 İndirmek için tıklayın (iOS 7 Kurulumu)

iOS 7
iOS 7

Bugün yapılan Apple etkinliğinde iOS 7 tanıtımı yapılmadan önce iOS hakkında biraz bilgi paylaşıldı.Verilere göre iOS,Android kullanıcılarına oranlar %50 daha fazla kullanım yapıldığını söyledi.iOS kullanıcıları kendilerini daha güvendi hissedip iTunes‘te daha fazla uygulamalara para harcıyorlar.

iOS kullanıcıları yüzde 93 oranla iOS 6 kullanırken, iOS 5 kullanan yüzde 6′lık kısmı ile birlikte, iOS kullanıcılarının neredeyse tamamı güncel olmayı hedefliyor.iOS 7 komple tasarımı baştan aşağı değiştiren yapısıyla ve yeni özellikleri ile şaşırttı.

Kullanıcıları farklı bir arayüze taşıyacak olan Apple kullanıcılarını heyecanlandıracak.Yeni ekranda ana menü daha farklı bir yapıya karıştığının ispatını bugün yapılan etkinlikte tanıtan iOS 7’den çok rahat anlayabiliyoruz.

Hava durumu kısmı değişen iOS artık görsel olarak hava durumu betimleyen bir yapı almış.Takvim uygulamasıda yepyeni tasarımı ile Mac OS X Mavericks‘taki yapıya dönüştürülmüş.Mesajlaşma ekranları da tipografinin değişmesi ile birlikte iOS bir hayli farklı bir görünüm kazanmış.Telefonunuzun tuş kilidi aktif olsa bile artık bildirimler kısmına erişebilme imkanını açarak iOS‘ta özgürlüğe yelken atılmış.

Kontrol merkezi yenilenen iOS 7 kullanıcıya artık daha kolay bir kontrol imkanı sunacak.Çok kolay bir şekilde ayarlarımızı değiştirebileceğiz.Kontrol merkezinden Uygulamalar’a,AirPlay’e giriş yapılabiliyor.Uçak modu,Wi-Fi açıp kapatma,Uyku modu,Ekran rengi gibi bir çok şey daha kullanışlı bir şekilde kontrol merkezinde!

Artık çektiğiniz fotoğraflarınızı yıllara göre sıralayıp büyük bir arşiv içinde boğulmadan geriye dönüp sıralı bir görünüm sunacak.Instagram’da olduğu gibi filtreleme ile saklama yapıp elde etmek istediğiniz fotoğrafa çok kısa bir sürede ulaşabileceksiniz.Apple’ın Moments adını verdiği sistemle artık fotoğraf arşivinizi çok şık bir arayüzle takip edebileceksiniz

iOS 7 işletim sistemindeki panaromik fotoğraflar artık daha farklı bir boyut kazanmış durumda.Aşağıdaki resimden yeni iOS 7’nin Moments teknolojisine dikkat edin!

Bir önemli değişiminde internet tarayıcısında olduğunu gözlemliyoruz.Safari tarayıcısında Mac OS X Mavericks‘te olduğu gibi ekranı kaplayan daha geniş ekranlı bir internet keyfini yaşatacak türden.

Siri‘ye hem erkek hem bayan sesi eklendi.Siri tek sesten kurtulup artık yeni dillerede açılıyor.Fransızca ve Almanca dil desteğide gelicek olan Siri teknolojisi dahada geliştiriliyor.Honda, Mercedes, Nissan, Ferrari, Kia, Hyundai gibi pek çok otomobil markasında fonksiyonel bir şekilde kullanılabilecek olan Siri teknolojisi yakın zamanda tüm araç modellerinde yerini alacak.

iOS 7 ile artık işletim sistemi kendini otomatik güncelleyecek.Update All(Hepsini Güncelle) seçeneğini kaldırılan iOS 7 daha pratik bir kullanım sunacak türden.

iRadio olarak kafaları karıştıan teknoloji ismini iTunes Radio olarak değiştirdi.iTunes Radio iOS,Apple TV ve Mac ile entegreli bir şekilde çalışacak.Online radyo deneyimini aralayan Apple iTunes Radio ile kendi listemizi oluşturup müzikler dinlemeye yelken açıyor.

iOS 7, iPhone 4 sonrası, iPad, iPad mini, beşinci jenerasyon iPod touch’lara yükleneceği belirtiliyor.

iOS 7 Ne Zaman Çıkacak

Sonbahar ayında çıkması beklenen Apple kesin tarih vermemekle birlikte tarihin yakın olduğunun sinyallerini verdi.Bizde heyecanla çıkacağı günü merakla bekliyoruz.