O zaman Ülke’nin fişini çekip gidelim!

Başbakan Erdoğan internet yasası ile ilgili olarak 30 Mart’tan sonra yeni düzenleme yapacaklarını belirterek “İnternet yasasına malum çevreler itiraz ettiler. Yapabileceğimiz kadarını yaptık. O alanda da 30 Mart’tan sonra atacağımız yeni adımlar var. Bu konuda kararlılığımız var. Bu milleti Youtube’a Facebook’a yediremeyiz. Kapatılmaları da dahil.” diye konuştu.

Bu sabah bir yenisi daha eklendi.Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, “Bir ülkenin Başbakanına Cumhurbaşkanına küfürler edilecek olmadık hakaretler yapılacak. Yasadışı birtakım görüntüler alınıp bunlar servis edilecek. Bunları da biz içimize sindireceğiz. Böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şey olamaz . Gerçek hayatta suç olan her şey sanal hayatta da suçtur. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu tür uygulamalara müsaade edilmez. Buna sadece bizim değil muhalefetin de tepki göstermesi gerekiyor . Maalesef onlar bunu siyaset aracı olarak kullanıyor” dedi.

Hiç sorun değil;

O zaman Ülke’nin fişini çekip gidelim!

Facebook’tan Web’e Özel Yeni Sohbet

Her geçen gün kendini biraz daha diğer sosyal platformlardan güçlü hissettiren 1 milyarı aşmış üyesiyle Dünya devi olan Facebook yeniliğe doymak bilmiyor.Facebook mobil için sürekli bir geliştirme halinde ve sürekli Web&Mobil entegreli bir şekilde hareket etmesiyle ön planlarda hareket ediyordu.

Facebook Sohbet

mobil-web

Az önce Facebook sayfamı açtığımda karşılaştığım yeni stil değişikliği ile karşımızda.Yenilik ile birçok kişinin merakını gidermiş oldudiye düşünüyorum.Açıkçası benim giderdi.

Facebook bu stil değişikliğiyle. Sohbet bölümünde kullanıcıların mobilden mi yoksa web üzerinden mi giriş yaptığını yeşil bir yazı ile aktif simgesinin yanına SİTEMOBİL şeklinde yazı yazarak bu sorunu gidermiş oldu.Böylece hareket halinde artık kimin mobilden kimin webden giriş yaptığını çok rahat şekilde görmüş oluyoruz.

 

 

Mustafa ÖZCAN / mustafaozcan.info

Facebook’ta Yorumlara Resim Ekleme Özelliği

Facebook,sürekli yenileniyor yeni özellik yorumlara resim ekleme özelliğini resmi blogundan tanıtan Facebook yeniliğe doymak bilmiyor.Twitter’da kullanılan hashtag Facebook’a da bulaşmıştı geçenlerde.

facebook-yorumlar

 

Facebook‘un yeni özelliği yorumlara resim tanıtıldı.Yeni özellik GIF resim formatı dışında çok farklı resim formatlarını desteklemesi ile birlikte mobil ve web üzerinden yapılan yorumlara kamera iconu ile ekleme yapılabilecek.

Facebook Hashtag (#) | Facebook Hashtag Nedir Nasıl Kullanılır?

Birçok sosyal ağda olan hashtag özelliği Facebook tarafındanda artık kullanılacak.Mart ayında söylenti olarak çıkan hashtag özelliği kendi içinde kullanacağı hashtag dünyada farklı yankılanmıştı.Facebook için gelen hashtag özelliği gizliliği gözler önüne serecek.

Facebook Hashtag

Çalışmalar devam ederken Facebook Blog üzerinden gelen açıklama ile resmilik kazanan Hashtag özelliği kısa bir süre içinde aktif olacak.Facebook hashtag nedir?

Hashtag özelliği,Twitter,Tumblr,Instagram ve binclerce sosyam platformlarda kullanıldığı gibi aynı içeriği eşleştirme mekanizmasıyla çalışacak.

Facebook üzerinde hashtag’lerin üç farklı şekli olacak. Facebook kullanıcıları durum güncellemelerine ve paylaşımlarına hashtag ekleyebilecekleri gibi, diğer servislerden taşınan hashtag’ler de tıklanabilir olacak ve böylece daha büyük bir hazineye ulaşacak olan Facebook,her geçen gün kendini güncelliyor.. Ayrıca hashtag’ler Facebook aramasına da dahil edileceğinide belirtti.

Çok yakında Facebook hashtag tüm kullanıcılar için aktif olacak,şimdi yavaş yavaş kullanıcılarda aktif olmaya başlıyor.

Facebook Hashtag Nasıl Kullanılır?

Facebook.Com adresinden hashtag ( # ) anlamına gelen işaret ile ekleyerek,kullanabilirsiniz.

Örnek: #mustafaozcan

Facebook’tan Doğrulanmış Hesaplar Etkinliği

Artık tüm sosyallerde oturmaya başlayan doğrulanmış hesap sistemi sosyal medya devi Facebook içinde geliyor.Sosyal medya sitesi Facebook’un en büyük sorunlarından biri olan sahte hesaplar ile marka değerleri zedelendi.

Facebook: Doğrulanmış Hesap (Verified Account) önümüzdeki hafta uygunlanmaya başlayacak.İlk başta ünlü isimler ve markaların doğrulanacağı hesaplar normal hesaplardan farklı olarak koyu mavi bir buton ile gösterilecek.

Örnek Doğrulanmış Facebook sayfası: Ünlü Sanatçı Eminem