Chromebook11 tanıtıldı | Chromebook11 Fiyatı ve Özellikleri

ABD’de ve Birleşik Krallıkta bugün satışa sunulacak olan Google’ın Chromebook11′i HP tarafından üretildi.HP tarafından üretilen Chromebook’un fiyatı 279$ olarak belirlendi.Daha önce Samsung  tarafından üretilen Chromebook bu sefer HP tarafından üretildi.Yeni Chromebook11 Macbook’u andırıyor.

Yeni Chromebook‘un iki farlı renk seçeneği bulunuyor.Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Chromebook11‘in kapağında HP logosu bulunmazken arka kapağında Google’ın 4 rengi ve Chrome yazısı bulunuyor.

Chromebook11 Özellikleri

chromebook

Chromebook sadece 1040 gram ağırlığında ve usb şarj oluyor.Bu özellik dikkat çeken özellikler arasında.Nexus 4 ile aynı şarj aletini kullanan Chromebook11 büyük bir sorunu ortadan kaldırıyor.Tek şarj aleti ile her yerde kolayca şarj edilebilecek.Ayrıca 6 saat şarj süresi ile mobil kullanıcılar tarafından tercih sebebi olacak gibi duruyor.

11.6 inch boyutunda olan Chromebook11 IPS panele sahip.Dizüstü bilgisayarlardan bildiğimiz entegre kamera,usb girişlerine ek olarak micro sim girişide mevcut.Magnezyum ile güçlendirilen kasası plastikten imal edilmiş. Samsung’un Exynos 5250 GAIA işlemcisine sahip olan Chromebook11,2 GB DDR3 ram taşıyor.Buna rağmen Chromebook’ta fan olmaması da cihazın çok sessiz çalışacağına işaret ediyor.

Chromebook’u satın alan kullanıcılar normalde aylık 4,99 dolar ücretle satılan 100 GB Google Drive alanını 2 yıl boyunca ücretsiz kullanabilecek olması ile Google kullanıcıların yüzünü güldürüyor.. Kullanıcılar ayrıca Google Play’de tüm müziklere 60 günlük erişim hakkınında sahibi olacak.

Chromebook11 Fiyatı

279$ dan bugün satışa çıkan Chromebook11 ABD’de Amazon’dan satın alabileceğiniz gibi, Birleşik Krallıkta ise Currys PC World sitesinden satın alınmaya açıldı.

iPhone 5s Ne Zaman Çıkacak? iPhone 5S Özellikleri ve Fiyatı

Teknoloji artık dur durak bilmiyor hızla gelişen cihazlar ardı ardına yenileniyor.Sürekli bir dalgalanmanın olduğu mobil sektör canlılığını kaybetmiyor.Şimdi ise Apple kullanıcılarının yeni telefonu Iphone 5s i merakı başladı.iPhone 5S Ne Zaman Çıkacak? 20 Haziran 2013 olarak belirlenen lansmanda tanıtılacak iphone 5s piyasaya çıkış tarihinin Ekim ayını bulacağı söylentileri var.

Bu seferki iPhone’da neler farklı olacak, yeni özellikleri ne olacak?

İşte iPhone 5s Özellikleri

iphone-5s-ozellikleri-iphone-5s-fiyati

  • İşlemci: A7X veya A8 TSMC 20nm olarak Apple bu sefer hangisini seçecek gerçekten merak konusu.
  • 1704 x 960 pixel Full HD Retina 4.2 inç ekran çözünürlüğüne sahip olacak.
  • 2 GB RAM ile daha hızlı bir iPhone bekliyoruz.
  • IOS 7 ile gelişmiş bildirim, çubuklu ayarlar, canlı iconlar ve widgetları ile harika görünümler.
  • 13 mp kamera ile unutulmaz resim ve video keyfi.
  • 128 GB’lık depolama birim (32, 64 ve 128 GB)
  • NFC Temassız Ödeme (Yeni ödeme sistemi yaygınlaşıyor)
  • 4G LTE ile daha hızlı internet bağlantısı.
  • Bluetooth 4.0, hızlandırılmış WİFİ, WİFİSLAM için ek özellik
  • Bağlantı olarak  USB 3.0 ve Thunderbolt desteği aparatı ile gelebilir.

iphone-5s-resimleri-iphone-5s-ne-zaman-cikacak

iPhone 5S Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Herkesin merak konusu olan iphone 5s fiyatı ne kadar olacağı konusu bu konuda kesin bir açıklama olmasına rağmen,bu sefer Apple iPhone 5 modelinin ise mevcut telefonlardan daha ucuz olacağı ve daha altı farklı renkle plastik kasada satılacağı belirtildi.

Plastik kasalı iPhone 5’lerin 350-450 dolar arasında bir fiyatı etkileyeceği belirtildi.

Bizde merakla beklediğimiz iPhone 5S hakkındaki tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz.