Instagram’da fotoğraf ve videolar için Embed Özelliği Geldi

Video özelliği tanıtılan Instagram fotoğraf ve videolar için Embed özelliği geldi.Yeni yapılan güncelleme ile fotoğraf ve videolar için embed özelliği ile yine tahtın sahibi olarak yerini koruyor.

Instagram Video

Instagram dün gece yayınladığı blog yazısıyla ise önemli bir yeniliği daha duyurdu. Instagram’da artık web tarayıcıları üzerinde gördüğünüz tüm fotoğraf ve videoları dilediğiniz yere embed ile ekleyebileceksiniz.

insta

Instagram Video | Instagram Video Özelliği Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Twitter‘ın yeni video platformu Vine‘ın ardından Facebook‘un Instagram’dan cevap geçikmedi.Video özelliğini kullanıma açan Instagram,açıklamada Facebook CEO’su Mark Zuckerberg çıkarken yaptığı kısa konuşmanın ardından yerini Instagram’ın patronu Kevin’a bıraktı. Konuşmasının hemen başında Instagram’la ilgili önemli rakamlara yer veren Kevin, platformda 16 milyar adet fotoğraf paylaşıldığını açıkladı.

Instagram Video

Instagram’da 1 günde 1 milyar adet fotoğraf beğenilirken, Instagram‘ın kullanıcı sayısı ise 130 milyon civarına ulaşmış durumda. Video özelliğini üç madde ile özetledi: basit, etkileyici güzellikte ve topluluk.

instagram-video