Instagram Reklamları Testte!

1 Milyar dolar yatırım alan Instagram 2014‘te planladığı reklamları test etmeye başladı.Geri dönüşünü 2014‘te bekleyen Instagram  150 milyonu aşan kullanıcı potansiyelini en uygun şekilde kullanmak isteyen markalar için merak konusu olan Instagram reklam modeli görücüyle buluştu.

Instagram Reklam

Kullanıcı tepkileri nedeniyle temkinli bir adım atan Instagram reklamların nasıl görüneceğini kullanıcıları ile paylaştı.Sponsorlu olarak paylaşılan gönderilerin  üst kısmında hem bunu ifade eden bir metin, hem de hemen yanında bir simge bulunacağını açıklayan Instagram böylelikle normal gönderi ile sponsor gönderiyi ayırt etmeyi hedefliyor.

paypal levis-instagram-reklam reklam-instagram yeni-reklam-instagram adidas-instagram-reklami instagram-reklam

Bunun yanı sıra reklamların sağ alt köşesinde yer alacak “…” nokta işareti ile görüntülenmekte olan reklamı kapatmaya imkan sağlayacak.Kapatmayı tercih eden kullanıcı için tıpkı Facebook’ta olduğu gibi bazı sorular yöneltilecek.

Instagram tarafından yapılan açıklama ile reklamlarda kullanıcılara ait fotoğraflarının kullanılmayacağının altı da bir kez daha çiziliyor.

Instagram’da fotoğraf ve videolar için Embed Özelliği Geldi

Video özelliği tanıtılan Instagram fotoğraf ve videolar için Embed özelliği geldi.Yeni yapılan güncelleme ile fotoğraf ve videolar için embed özelliği ile yine tahtın sahibi olarak yerini koruyor.

Instagram Video

Instagram dün gece yayınladığı blog yazısıyla ise önemli bir yeniliği daha duyurdu. Instagram’da artık web tarayıcıları üzerinde gördüğünüz tüm fotoğraf ve videoları dilediğiniz yere embed ile ekleyebileceksiniz.

insta