Instagram Mesajlaşma Özelliği: Instagram Direct yayında!

Her geçen gün alt yapısını güçlendiren Facebook, satın aldığı Instagrama’da güncelleme yapmaya başladı.Instagram’a yeni katılan özellik üyeler arası mesajlaşma özelliği “Instagram Direct” kullanıcıların kullanımına açıldı.Instagram kullanıcıları artık Instagram Direct’aracılığı ile Instagram uygulaması üzerinden özel mesajlar aracılığıyla mesajlaşabilecek ve Instagram fotoğraflarını da sadece belirli kişilerle direkt olarak paylaşabilecek yeni özelliği ile kullanıcıların yüzünü bir kez daha güldürdü.

Instagram Mesajlaşma Özelliği

Instagram Direct
Instagram Direct

Yeni özelliği kullanmak için telefonunuzdan Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.Sağ üst köşeye yeni eklenen icon ile Instagram Direct’e erişebileceksiniz.Snapchat’a teklifte bulunan Facebook olumsuz dönüşü sebebiyle yeni bir güncelleme ile rakip olarak Snapchat’ı zor duruma sokabilir.

 

Instagram Reklamları Testte!

1 Milyar dolar yatırım alan Instagram 2014‘te planladığı reklamları test etmeye başladı.Geri dönüşünü 2014‘te bekleyen Instagram  150 milyonu aşan kullanıcı potansiyelini en uygun şekilde kullanmak isteyen markalar için merak konusu olan Instagram reklam modeli görücüyle buluştu.

Instagram Reklam

Kullanıcı tepkileri nedeniyle temkinli bir adım atan Instagram reklamların nasıl görüneceğini kullanıcıları ile paylaştı.Sponsorlu olarak paylaşılan gönderilerin  üst kısmında hem bunu ifade eden bir metin, hem de hemen yanında bir simge bulunacağını açıklayan Instagram böylelikle normal gönderi ile sponsor gönderiyi ayırt etmeyi hedefliyor.

paypal levis-instagram-reklam reklam-instagram yeni-reklam-instagram adidas-instagram-reklami instagram-reklam

Bunun yanı sıra reklamların sağ alt köşesinde yer alacak “…” nokta işareti ile görüntülenmekte olan reklamı kapatmaya imkan sağlayacak.Kapatmayı tercih eden kullanıcı için tıpkı Facebook’ta olduğu gibi bazı sorular yöneltilecek.

Instagram tarafından yapılan açıklama ile reklamlarda kullanıcılara ait fotoğraflarının kullanılmayacağının altı da bir kez daha çiziliyor.