Youtube Giriş | Youtube DNS Ayarları | Youtube’a Nasıl Girilir?

Bir yasak bitmeden 16:37 itibariyle youtube.com sunucularına erişim engellendi.Kullanıcılar yeni giriş yöntemi için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirler.Türkiye’de yasaklar devam ediyor.Sırada Facebook var sanırım!

Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

Alınan karar az önce 3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi.

Yasaklama kararı, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konacak.

Son olarak Youtube’a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı yüklenmişti. Gündeme bomba gibi düşen ses kaydında, seçim öncesi savaş çıkarma planları üzerine konuşuluyordu.

Youtube Giriş

iPhone DNS Ayarları

iPhone üzerinden bazı sitelere erişim sorunu yaşıyorsanız işte tam size göre bir çözüm sunacak DNS değiştirmeyi anlatalım.Sıra ile yapacağımız adımları takip çok küçük ayarlar ile DNS adresinizi değiştirebilirsiniz. Burada aslında Apple DNS Değiştirme olarakta genelleyebileceğimiz bir yapıyı anlatmak istiyorum.Apple‘ın işletim sistemi olan iOS işletim sistemini kullanan iPhone,iPad,iPod ve birçok üründe değiştirebileceğiniz DNS değiştirmeyi anlatalım. Adım adım başlayalım; İlk olarak iOS işletim sistemli cihazımızdan Ayarlar > Wi-Fi seçeneğine tıklıyoruz.

Apple DNS Değiştirme
Apple DNS Değiştirme

Daha sonra bağlı olduğunuz ağı seçip “OK” seçeneğine tıklayın.

iPhone DNS Ayarları
iPhone DNS Ayarları

Seçenekler kısmından DNS yerine iki seçenekli olması gerekirken iOS işletim sisteminde tek bir DNS adresini desteklediği için bir tane yazacaksınız.

DNS Değiştirme
DNS Değiştirme

Örnek olarak Google DNS adresini kullanırsanız 8.8.8.8 numarasını yazmanız yeterli olacaktır.Sorunlarınızı aşağıdan yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

 iPhone SIM KART ile giriş

Free VPN – Onavo Protect ile buraya tıklayıp indiriniz. Hızlı bir vpn servisidir.

Yöntem 2: Chrome’un veri tasarruf modunu kullanma

Chrome’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı veri tasarruf modu kullanılarak Chrome üzerinden Twitter’a erişim sağlanabilir. Veri transferinde Google’ın sunucuları aracılık edileceğinden engel aşılabiliyor. Ayarlar -> Bant genişliği yönetimi -> Veri kullanımını azalt bölümünden bu ayarı etkinleştirebilirsiniz.

chrome-veri-kullanimi-dns

Android DNS Değiştirme

Wifi kullanırken DNS ayarlarınızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları birebir uygulamanız yeterli.

 1. Ayarlar > Kablosuz seçeneğine dokunduğunuzda bağlı olduğunuz ağlar görüntülenecektir.
 2. Bağlı olduğunuz ağın üzerine parmağınızı basılı tutun.
 3. “Ağı değiştir” seçeneğine dokunun.
 4. Karşınıza gelen ekranda “gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini işaretleyin (aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz).
 5. IP Ayarları, DHCP olarak seçilidir. Bunu Statik yapın ve hemen aşağıdaki DNS 1 ve DNS 2 değerlerini sırasıyla Google’ın DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. değerleri ile değiştirin.
 6. İnternet bağlantınızı kapatın ve tekrar açın.

Android SIM KART ile Giriş

Android telefonlar için SIM KART (Turkcell,Vodafone,Avea) ile giriş yapmak için.Hızlı VPN kullanabiliriz.

Hotspot Shield VPN: https://play.google.com/store/apps/details?id=hotspotshield.android.vpn&hl=tr adresinden tıklayıp indirebilirsiniz.

Android Root Edilmiş Telefonlardan Yasak Sitelere Giriş İçin:

GSM şirketlerinin mobil veri hizmeti üzerinden yasaklı sitelere girmek istiyorsanız bunun için telefonunuzu root etmeniz gerekiyor. Root işlemi her marka ve model için farklılık gösterdiğinden, root işleminin nasıl yapıldığını burada paylaşmayacağım.

Google Play’den Set DNS uygulamasını yükledikten sonra uygulama simgesine tıklayarak Set DNS’i çalıştırın. Set DNS ilk defa çalışırken sizden Superuser yetkisi isteyecek.

 1. Remember choice forever (tercihimi hep hatırla)
 2. Allow (izin ver)

seçeneklerine dokunun.

Set DNS kullanıcı arayüzü oldukça sadedir.

 1. Menüden Google DNS’i seçin (en sorunsuz ve en hızlı çalışan DNS’dir). DNS1 ve DNS2 değerleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değişecektir.
 2. Apply (Uygula) butonuna tıklayın.

Windows Phone İçin DNS Değiştirme

Windows Phone cihazlarda henüz aktif edilmeyen VPN ve DNS sorun oluşturuyordu.En azından güncelleme gelene kadar Twitter erişiminizin sağlanabilmesi için 2 tarayıcı önerimiz olacak:Resimlerin üzerine tıklayıp indirebilirsiniz!

Nokia Xpress

QR-Nokia-Xpress

 

SecAcc Browser

sec-acc-indir

Sadece Wi-Fi ile bağlananlar için proxy

Almanya: IP: 80.241.216.195 Port: 3128

Italya : IP : 92.245.170.248 Port: 8080

Wifi ile bağlanıyorsanız uygulama rahatlıkla çalışmaktadır.VPN ve DNS ile ilgili yenilikler maalesef ki 2 Nisan’da Windows Phone 8.1 ile gelecektir.

DNS ayarları 2014 yılında güncellenen dns (Domain Name System) Alan Adı Sistemi  adreslerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Son günlerde Facebook & Twitter gibi sosyal medya sitelerine girişler yavaşlatılıyor.Halkın bu sosyal medya kanallarında toplanması trafiği değiştirdiğinden DNS ayarları ile bu durum çözülebiliyor. Dns adresleri ile Yasaklı Sitelere giriş yapabilme imkanı sağlanıyor.Türkiye’de DNS ayarı ile birçok siteye erişim yapılabilmektedir.Ülkemizde TTNET dns sunucularına atılan engeller nedeniyle birçok büyük sitede sorunlar yaşanmaktadır.

Güncel DNS ayarları nasıl yapılır?

dns-ayarlari-2013Ekranın sağındaki bildirim panelinden İnternet ağınıza tıklayın.dns-ayari-dns-degistirme-2013-dns-ayari  Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açıyoruz.dns-ayari-2013-dns-degistirme  Ağ bağlantımıza tıklıyoruz.dns-ayari-ozellikler-dns-ayari-2013  Özelliklere tıklıyoruz.ip-v4-tcp-ip-internet-protokolu-surumİnternet Protokolü sürüm 4 ü seçip Özellikler kısmına tıklıyoruz.İnternet Protokolü 6 henüz geçiş yapılmadı ancak çok yakında ip kalmadığı için Ipv6 ye geçiş yapacağız.dns-sunucusu-ip-v4-dns-degistirme-2013

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kutucuğunu seçin.

dns-degistirme-dns-ayarlari-2013

Bu kısma aşağıdaki güncel DNS ayarlarınızı tanımlayın ! 2014 Güncel DNS Adresleri | DNS İpleri

Google, DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

Open, DNS Ayarları:

208.67.222.222

208.67.220.220

Norton, DNS Ayarları:

198.153.192.1

198.153.194.1

Uydunet, DNS Ayarları:

62.248.80.161

62.248.80.162

Dnsadvantage, DNS Ayarları:

156.154.70.1

156.154.71.1

ScrubIt, DNS Ayarları:

67.138.54.100

207.225.209.66

GTEI, DNS Ayarları:

4.2.2.1

4.2.2.2

4.2.2.3

4.2.2.4

4.2.2.5

4.2.2.6

Google’dan giyilebilir yazılım: Android Wear

Gittikçe geniş bir yer alan giyilebilir teknolojiye bir yenisi Google’dan geldi.Merakla beklenen akıllı saati Google Android Wear tanıtıldı.Google’ın geliştirdiği akıllı saat yazılımı harikalar yaratıyor.Android Wear, arayüz oluşumuna, cihazlar arası veri transferine, sensör kontrolüne ve ses ile yollanacak komutlara odaklanıyor.

Android Wear

Google, bu yıl sonundaAndroid Wear ile çalışan ilk cihazları Asus, HTC, LG ve Samsung gibi tüketici donanımı üreticileri ve Broadcom, Imagination, Intel, Mediatek ve Qualcomm gibi çip üreticileri ortaklığıyla piyasada yer alacağını belirtiyor.

android-wear

Gerçekten harika özelliklere sahip olan Google Android Wear gelecekte çok harikalar yaratacağa benziyor.

Heyecanla bekliyoruz.

OK, Google

Mustafa Özcan / [email protected]

IDM İndir

Hızlı bir indirme yöneticisine mi ihtiyacınız var? İşte karşınızda İnternet Download Manager (IDM) ile dosyalarınız artık hem daha hızlı iniyor, hem de daha güvenli bir şekilde iniyor.Dosyalarınızı internet bağlantınızı parçalara bölerek indiren indirme programı daha hızlı bir indirme imkanı sunuyor.

IDM İndir

Internet Download Manager; dosyaların indirme hızını artıran, indirilen dosyanın kaldığı yerden devam etmesini (resume) sağlayan, bünyesinde zamanlama özelliği barındıran ve indirilecek her türlü dosyayı yönetme olanağı sunan bir indirme yöneticisidir. Program ile bağlantınızın kesilmesi sırasında yarıda kalan dosyaların indirilme işlemini kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz. Dosyaları hızlı bir şekilde indirilebilir, ne zaman indirileceğini zamanlayabilirsiniz. Bu indirme yöneticisi FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini, Proxy sunucularını, güvenlik duvarlarını (firewall), çerezleri (cookie), MP3 ses dosyalarını ve MPEG video içeriklerini destekler. Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm popüler tarayıcılara entegre olarak işleyici bulundurur ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Basit grafikli kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu ve kolay kullanımlıdır.

Skype İndir

Skype ile uzak yakın farketmeden tüm sevdiklerinizle bir tık uzakta konuşma imkanı sizlerle.Skype, Dünyanın her yerinden kişilerle görüntülü, sesli ve anlık olarak mesajlaşmanıza olanak sağlayan popüler iletişim programıdır. Dünyanın her yerinden herhangi bir kişi ile program üzerinden ücretsiz arama yapabilir ve görüntülü olarak konuşabilir Skype programı ile anlık olarak mesajlaşabilirsiniz.

Skype İndir

Microsoft’un Facebook ile yaptığı anlaşmayla birlikte Facebook+Skype geliştirmesi ile artık Facebook’taki arkadaşlarınızla artık Skype sayesinde konuşacaksınız.Skype, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiyi Skype üzerinden ücretsiz aramanıza ve görüntülü konuşmanıza imkan tanıyan ücretsiz bir yazılımdır.

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisi olan Microsoft Windows Live Messenger (WLM) 2013 yılı içinde kapatılacak ve yerine Skype kullanılacak. WLM kullanıcıları mevcut hesaplarıyla (Messenger hesabı, Microsoft ID) Skype’ye giriş yapabilecekler, ayrıca üye olmaları gerekmeyecek. Bu şekilde giriş yaptığınızda Messenger hesabınızdaki tüm kişiler Skype hesabınıza aktarılacaktır.Skype indir konusunda bir nebzede yardımcı olabildiysem ne mutlu bana esen kalın.

CS Wall Hack indir

Daha öncede paylaştığımız Counter Strike 1.6 yazısının ardından Wall Hack ile sizleri biraz sevindirelim istedim.Bu yama ile oyunda duvar arkasından oyundaki rakipleri gizlice vurabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

CS Wall Hack İndir

CS Wall Hack Yaması sayesinde Counter Strike 1.5 ve Counter Strike 1.6 oyunlarında rakiplerinize duvarın arkasından ateş edebilirsiniz.CS Wall Hack Kullanımı: CS Wall Hack programını kullanmak için önce indirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın ve cdhack.exe dosyasına çift tıklayarak cs wall hack programını çalıştırın. CS wall hack hilesini etkinleştirmek için klavyenizdeki “end” tuşuna basmalısınız. Öldüğünüz zaman cs wall hack hilesi devre dışı olacaktır. CS wall hack’i yeniden etkinleştirmek için her öldüğünüzde “end” tuşuna basmanız gerekmektedir.

UltraSurf İndir

Ülkemizde son zamanlarda engellenen web siteleri için alternatif bir tarayıcı.Kendi Proxy ağını barındıran Mozilla Firefox destekli program olan Ultrasurf ile artık internette kesintisiz,engelsiz internetin keyfi burada.Hemen Ultrasurf indir konusunda bilgi verelim.

UltraSurf İndir

Engellenmiş sitelere hızlı bir şekilde girmek için hemen bu programı indirebilirsiniz.Proxy sunucularını kullanarak güvenlik duvarını aşmanıza izin verir ve gizliliğiniz için şifrelenmiş protokolleri kullanır. UltraSurf tüm web etkinliğinizi şifrelediği ve internet geçmişiniz ile çerezleri sildiği için güvenli ve gizli bir gezinti deneyimine yardımcı oluyor. Kurulum gerektirmeyen kolay kullanıma sahip yazılım web gezintilerinizde yavaşlamaya sebep olmaktadır.

 • Kendi proxy sunucularını kullanarak kullanıcıların gezdiği web sitelerine gizli ve güvenli bir sörf imkanı sunar. Bu sayede istediğiniz tüm web sitelerini arkanızda iz bırakmadan gezinebilirsiniz.
 • Ziyaret ettiğiniz web sitelerine giriş yaparken ip adresinizi gizler UltraSurf sunucularına ait gizli bir ip ile giriş yapmanızı sağlayarak, gerçek ip adresinizin görünmesini engeller.