Buradasınız: Blog » Google » Julius Richard Petri | Özel Google Doodle

Julius Richard Petri | Özel Google Doodle

Julius Richard Petri | Özel Google Doodle Julius Richard Petri | Özel Google Doodle Julius Richard Petri | Özel Google Doodle

Julius Richard Petri bugün Google anasayfasını süsleyen Julius Richard Petri kabı oldu.Julius Richard Petri için özel anasayfasını inşa etti.Dün akşam 00:00’da yayına giren Petri Kabı hikayesi Türkiye arama sonuçlarında “Julius Richard Petri” kelimesinde sıralamaya oturan mustafaozcan.info beni gururlandırdı.Seo konusunda çok iyi bir seviyeye gelen site ilerleyen zamanlarda gerçekten başarılarına devam edecek.

Julius Richard Petri

 

Julius Richard Petri

Julius Richard Petri

Alman Julius Richard Petri bakteri bilimi uzmanıdır,petri kabı olarak bilim dünyasında yer edinen laboratuar gerecini icat eden bilim adamıdır.

Julius Richard Petri (31 Mayıs 1852 – 20 Aralık 1921) genel olarak Robert Koch asistanı olarak çalışırken Petri kabı icat ile alacak olan bir Alman bakteriyolog oldu.

Petri ilk Askeri Doktorlar (1871-1875) için Kaiser-Wilhelm-Akademisi’nde tıp okudu ve 1876 yılında onun tıp diplomasını aldı. O Berlin’de Charite Hastanesi‘nde çalışmalarını sürdürdü ve 1882 askeri doktor olarak aktif görev oldu, bir yedek görevli olarak devam etti.

 

Yorumlar

  • Mustafa Özcan

    Julius Richard Petri kabı icadını yapan kişidir.

  • Bir biyolog olarak laboratuarlarda kültür üretmek için kullandığımız şeffaf kutu petri kabıdır.Bunun mucidi Julius Richart Petri tarafından bulunmuştur.Bugün Google anasayfasına girdiğimde beni şok eden bu anlamlı görsel gerçekten harika.

    Böyle özel günlerde insanlara değer verilmesi çok güzel birşey.Sitenizede canı gönülden teşekkür ederim.

  • Mustafa Özcan

    Güzel yorumun için teşekkürler Aslı,siteyi daha iyi bir seviyeye getirebilmek için elimden geleni yapıyorum.

Yazar Hakkında

CEO & Founder at superguc.com

mustafa@mustafaozcan.info
Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN

Reklam alanıdır. İletişim bölümünden teklifte bulunabilirsiniz.

© 2018 Mustafa ÖZCAN - mustafaozcan.info

Yukarı