Buradasınız: Blog » Oyun » GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi

GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi

GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi GTA 5 Ne Zaman Çıkacak | Grand Theft Auto V Çıkış Tarihi

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) ne zaman çıkacağı açıklandı.GTA 5 serinin son oyunu olarak bildiriliyor.Rockstar Games firması merakla beklenen oyunun bahar aylarında gelmesi beklenirken bu süreyi güz ayına ertelemesi oyuncuları birazda olsa kızdırdı.

Heyecanla beklenen GTA 5, ekran kartı ve RAM gibi ihtiyaçların devasa boyutlara ulaşacağı bir macera olacak.GTA 5’i XBOX 360 ve PlayStation 3 için pre-order (ön sipariş) verebilmek mümkün durumda. 59.9$ ücret ödeyerek yurtdışında GTA 5′i sipariş edebiliyorsunuz.

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) Ne Zaman Çıkacak?

17 Eylül 2013 gibi piyasaya çıkacağı belirtilen GTA V herkesin merakında! Xbox One ve PS4 içinde çıkacağı belirtilen oyun PC için ise kış aylarında çıkacağı belirtildi.

GTA 5’te bizi bekleyen ilginç yenilikler

Oyun yapısında çeşitli değişikliklere giden Rockstar GAMES yeni oyundaki görevlerde 3 kişiden fazla karakteri oynatma yetkisine sahipsiniz ve her karakterle gelen ekstra özellikler sizi yönlendirir nitelikte olucağı belirtiliyor.

 

GTA 5 Resimleri

GTA 5 Resimleri

İlk başlarda her karakterde 9 adet birbirinden farklı özelliklerinolduğu belirtilen oyunda yeteneklerin gelişmesi de görevleri yaptıktan sonra daha da artacak.

Bu birbirinden farklı özelliklikteki karakterlerin bulunduğu oyunda her karakterin kendine has üstün özellikleri bulunuyor. Bu yeteneklerden Michael zamanı yavaşlatma,Trevor yüksek hasar verip az hasar alma ve Franklin de araç sürerken zamanı durdurabilme gibi ekstra özelliklere sahip.Oynanış konusunda da değişik özelliklere sahip örneğin karakterlerden Michael daha yavaş hareket ediyor.

Araçların rengini ,camlarını,tekerlekleri,jantları,ızgaralarını vs. değiştirebildiğiniz oyunda ekstra olarak araçların teknik ve mekanik özelliklerinde de geliştirmeler yapabileceksiniz.

Oyunda artık diğer canlılar da yer alacak.Yani denize girdiğinizde bir köpekbalığına ya da dağda vahşi bir hayvana rastlayabilirsiniz.Oyunda kullanacağınız iFruit isimli cep telefonu sayesinde fotoğraflar çekebiliyor ve çektiğiniz fotoları Rockstar Social Club’a yükleyerek sosyal paylaşımlarda bulunabiliyoruz.

Ve son olarak GTA 5 Sistem Gereksinimleri

 • Hard Disk’te en az 30-35 GB boş alan bulunması.
 • DirectX 10 üzerini destekleyen 256 Bit ekran kartları.
 • Windows 7 64 bit. Hemen herkes Windows 7 kullanır ama, 64 bit kullanıcı sayısının ne kadar fazla olduğu da tartışılır.64 Bit ile daha fazla oyun deneyimi sağlıyor Rockstar Games.
 • Intel i3-5 veya 7 işlemci seti, ki bu da yeni nesil bilgisayarları işaret ediyor.3.nesil teknoloji ile bu tür oyunlarda sorun yaşanmayacağına işaret ediyor.

Yorumlar

 • Pingback: GTA 5 İndir | Grand Theft Auto V Ne Zaman Çıkacak()

 • Abdullah Mert Ertekin

  cok iyi oldu bi pc ye ciksa benim sistemim gta 5 i gecmis bile 8gb ram var yine dedikleri gibi DirectX10 uzerini destekleyen 256 Bit ekran karti 452 gb bos alan

  64 bit intel core i7 mukemmel

 • Emre Yüksel

  oyun çok güzel şarkısı da mükemmel sırf şarkısı için oynanır bu oyun ve maceraya bu kez san andreas’ın aşina olduğumuz sokaklarında geçecek durmaksızın dört gözle bekliyoruz gta 5’in pc’ye çıkış tarihini.

 • Serkan Yahya

  17 Eylül’de Playstation, 17 Ocakda bilgisyar için çıkacakmış

  http://www.putur.com/gta-v-ne-zaman-cikiyor/

 • kaya

  playstation ve pc icin ayni anda cikarma teknolojisine daha erisemedik mi?

Yazar Hakkında

CEO & Founder at superguc.com

mustafa@mustafaozcan.info
Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN Mustafa ÖZCAN

Reklam alanıdır. İletişim bölümünden teklifte bulunabilirsiniz.

© 2017 Mustafa ÖZCAN - mustafaozcan.info

Yukarı