LanguageSquad Great Language Game : Dil Tahmin Oyunu

Merhabalar

Bugünkü yazımda size Languagesquad.com Great Language Game‘i tanıtmak istiyorum.

The Greatest Language Identifying & Guessing Game. Beginner. Easy. Medium. Loading… Start Game. Congrats! You finished the Beginner Level

LanguageSquad.com size kısa konuşma parçaları dinletiyor ve hangi dilde olduğunu tahmin etmenizi istiyor. Başlangıç, Kolay, Orta, Zor ayarları var. Dil konusunda bir uzmanlığınız yoksa Başlangıç seviyesinden başlamanızı öneririm.

Ben bu gayet eğitici oyunu bir süredir oynuyorum. Gayet de zevk aldım. Oyunun sonunda yaptığınız puanı arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Gayet basit reklamsız güzel bir oyun.

Umarım hoşunuza gider.

İyi oynamalar

S3edit.com ile AWS S3 Dosya Düzenleme ve Yönetimi

Merhabalar

Bugünkü yazımda size s3edit.com u tanıtmak istiyorum. Amazon S3 bir çok program için dosyaları saklamakta yoğun olarak kullanılan bir sistem. Fakat S3’deki dosyaları yönetmek için özel araçlar yüklemek gerekebiliyor. Bugün bahsedeceğim s3edit size bütün bu işlemleri online olarak direk tarayıcınızdan yapma imkanı veriyor.

S3edit.com üzerinden :

  • S3’ye dosya yükleme, klasör Açma
  • S3’deki dosyaları ve klasörleri listeleme
  • S3’deki dosyaların adını değiştirme
  • S3’deki dosyaları indirme
  • S3’deki dosyaları anında değiştirme düzenleme
  • Objectler için ACL ve Content Type atama

işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Bu özellikle statik web sitelerini S3 de yayınlayanlar için mükemmel bir çözüm.

Aynı zamanda S3edit.com kod düzenlemesi yapabilmeniz için kod tanıma ve renklendirme de yapıyor. Yani direk geliştirme ortamı olarak da kullanabilirsiniz. Tanıdığı ve renklendirdiği dil sayısı 100ün üzerinde olmakla birlikte bazıları şunlar :

JavaScript, ActionScript, C ve C++, C#, Cobol, CoffeeScript, CSS,HTML, Java, JSON, MATLAB, MySQL, PHP, Python,SQL, SVG,Typescript, VBScript, XML.

Umarım s3edit.com size de yardımcı olur.

İyi günler