Kızlar için en güzel oyunlar tadya.com’da seni bekliyor

Merhaba sevgili oyun hastası kızlar, senin için güzel oyunları bir araya getiren web sitesi tadya.com hakkında sizlere bilgi sunmak istiyorum.Bu web sitesiyle size özgünleri oynayıp, internette eğlenceli saatler geçireceksiniz.Bebek oyunlarından kuaför oyunlarına,pasta oyunlarından temizlik oyunları gibi farklı kategorilerde farklı oyunları oynama imkanı sağlayan siteyi daha önce ziyaret etmediniz mi?

Tadya ile en nefis yemek oyunları nasıl yapılır? Daha lezzetli aşçı sen misin? Bu gibi soruları merak ediyorsanız sizi yeni oyun servisi tadya ile tanıştıralım.

Tadya.com

Yüzlerce oyun içerisinden kendinize göre seçebileceğiniz geniş oyun arşivi ve kaliteli kitlesiyle sizleri tadya.com servisine davet ediyoruz.Tadya ile farklı elbiselerinizi kombin mi yapmak istiyorsunuz? En güzel giydirme oyunları tadya’da siz değerli oyunları bekliyor.

Tadya kız oyunlar için özel seçilmiş yüzlerce farklı oyunu bir araya getiren geniş bir oyun oynama servisidir.İsmini sevimli karakterden alan tadya ile keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Halloween

Bugün günlerden 31 Ekim 2014 | Cadılar Bayramı (Halloween) Dünya’da kutlanmaya başladı.Halloween günü resimlerle birlikte hazırlıkların günler öncesinden başlanıp kutlandığı gün olarak bilinen ve resmi tatil olan Halloween çocukların korkunç kostümler giyerek kapı kapı gezip şeker, meyve ve farklı hediyeleri topladığı bir bayram olarak kabul edilir.

Peki kısaca Cadılar Bayramı olan “Halloween” ismi aslında Katolik Kilisesi’ne dayanmaktadır. “All Hollows Day” yani “Azizler Günü” diye bildiğimiz azizlerin onuruna kutlanan bir Katolik günüydü.Ancak M.Ö. 5. yüzyılda İrlanda’da yaz mevsimi resmi olarak sonu 31 Ekim’di.Kutlanan ismiyle Samhain idi ve Keltlerin Yeni Yılı’ydı.

Rivayetlere göre bu günde (Halloween)’de, önceki yıl bedenlerinden ayrılmış ruhlar gelecek yıl yaşamak için beden arayışında dünyaya gelip,insanlarla karışırlardı.Ölümden sonra yaşama kavuşma şansı tek bu olarak gösteriliyordu.Bunun yanı sıra Keltler bu dönemde tüm zaman ve mekanla ilgili yasaların duracağına inanırdı.Buna inanlarda yaşanırlarını ele geçirtmemek için 31 Ekim gecesi evlerinin ışıklarını söndürerek soğuk bir hava yaratırlardı.Hayaletlere benzeyen kıyafetler giyip, etrafta sesler çıkarırlardı.

Halloween Resimleri

halloweencity

240px-Jack-o'-Lantern_2003-10-31 default_image_city_halloween2 Halloween1 (1) halloween1 Halloween-21 halloween2 Halloween-Decor-Walgreens Halloween-Hero-1-H teach-hub-halloween-lesson-plans-300x300 Halloween1 halloween 250px-Kobe_Mosaic15s3072

Halloween’de Neler Yapılır?

Sembolü balkabağı olan Cadılar Bayramı (Halloween)’de balkabağının içi boşaltılıp gülen sürat yüzü tasarlanır, daha sonra içerisine mum yakılarak şeytani surat yapılır.Bugün de en çok tüketilen şekerleme ve elma şekeridir.Çocuklar korkunç kıyafetleri ile çevreyi kapı kapı gezer ve şeker toplar, almadıkları takdirde ‘ekşi bir şey’ yapıp muziplik verir.

Halloween

Halloween. It’s a time of year when the air gets crispy,Halloween pictures the days get brief, and for many teen Americans the thrill grows in expectancy of the darkest, eerie vacation of the year. Retailers also be happy as they warm up their money registers to get an average of $79.82 per household in ornaments, costumes, sugar, and greeting cards. Allhallowe’en will get in almost $8 billion this year.

All Hallows‘ Eve (or Hallowe’en … however also known as Samhain, Summer’s End, All Hallow’s Eve, Witches Night, Lamswool, and Snap-Apple), is a holiday that’s celebrated once a year on the night of October 31,2014.

Thrive from the old Celtic holiday of Samhain, modern Hallowe’en has happen less about letter-perfect ghosts and bogey and over about costumes and sugar. The Celts used the day to sign the end of the crop season and the starting of winter, and also believed that this change between the seasons was a bridgework to the world of the dead.

Halloween Images

240px-Jack-o'-Lantern_2003-10-31 default_image_city_halloween2 Halloween1 (1) halloween1

Today’s Hallowe’en customhouse are thought to have been affect by folk customs and faiths from the Celtic-speaking territory, some of which have heathen roots, and others which may be rooted in Christianity.Indeed, Santino, a folklorist, writes that “the holy and the religious are a basic source for understanding Halloween in Ireland, but there was along Ireland an restless truce existing between customs and faiths united with Christianity and they associated with faith that were Irish before Christianity arrived”.

halloween2 Halloween-21 halloweencity Halloween-Hero-1-H teach-hub-halloween-lesson-plans-300x300

History of Halloween in United States – Hallowe’en did not become a holiday in the America until the 19th century. Tight Christian traditions and way of living prevented this, and USA almanacs of the late 18th and early 19th centenary don’t contain Hallowe’en in their lists of holidays.

Happy Halloween 2014

Halloween1 halloween 250px-Kobe_Mosaic15s3072

Google Inbox Nedir | Davetiye Nasıl Alınır?

Google’ın yeni mail servisine geçiş dönemi olacak olan servisi Inbox’u geçtiğimiz gün tanıttı.E-posta servislerini tamamen değiştiren Google Inbox hakkında bilgi verelim.Uzun vadede Gmail’in yerine Inbox’u hedefleyen Google, tanıtımını yaptığı inbox ile ilgi çekmeyi başarmış gibi.Google Inbox yepyeni bir e-posta servisi olacak.

Google Inbox

Yeni bir servis olan sistem Google Now ve Mailbox karışımı deyimleriyle anlamlandırılıyor.Mail servisi bağlı olan Google Now’a daha geniş bir dokunuş yapmış Google, içerik önceliklendirme, sıralandırma gibi özellikler ile gelecek olan Google Inbox servisi, örneğin Bundles ile bir gruptaki e-postaları bir araya getirebilirken Highlights ile ise öne çıkartabilme imkanı sunuyor.

inbox-google-indir

Ayrıca doğum günleri, uçuş bilgileri gibi konularda hatırlatmalarda mevcut ki bu da Google Now‘da olan bir özellik. Asistan özelliği, Inbox‘a da taşınmış durumda.

Google Inbox Davetiye

google-inbox-web

Web,Android ve iOS destekli bir yazılım olacak inbox için beta yayın başlamış durumda.Davetiye yöntemiyle kullanıcı kabul eden Google Inbox, davetiye taleplerini “[email protected]” adresine posta göndermenizi istiyor.Ayrıca arkadaşlarınızdan davetiye isteyip servisi kullanabilirsiniz.

Inbox hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.google.com/inbox/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mustafa Özcan / [email protected]

Kafa kurcalayan servis: Freebase

İki gündür kafama takılan soru Freebase (eskiden metaweb) servisini Google’ın neden bu kadar public etmesi? 2010 yılında metaweb.com servisini satın alan Google, Freebase ile 1 milyon 692 bin küsür lokasyonu açık seçik bir şekilde sunuyor olması düşündürücü. Ve bunu açık apiler sayesinde çok hızlı bir şekilde kullanıcının önüne sürmesi hiç akıl karı bir iş değil.

Dün bir arkadaşıma sorduğum soruya karşılık aldığım cevap, “Bir şeyi her yerde savunabildiğin kadar başarılı olursun” bakış açısı demişti.Gerçekten bu kadar açık sunması sayesinde mi Google başarılı?

Site hakkında dikkat çeken yanları paylaşayım. Serviste otomatik botlar sayesinde imdb,wikipedia,musicbrainz vs. birçok siteden kaynaklar bir araya getirilerek sunuluyor.Dışarıdan üyeliğin ve MQL (Metaweb Query Language; rhymes with “pickle“) sorgu servisi sunan Freebase’i kurcalamaya devam ediyoruz.Dün karşılaştığım bir olayıda sizlerle paylaşayım; dün geç saatlerde Gough Whitlam ölüm haberi henüz wiki sayfalarına girmeden Google’ın Freebase’nin DeathBot OTG immortal botu anında bu veriyi işleyerek veritabanını güncelledi. Bunun gibi birçok botu bulunan Freebase iyi kurcalanmalı bence.

MetaWeb
MetaWeb

Daha önce bu servis kullanılarak yapılmış bir örnek site göstermek istiyorum. 25 bin yazarın olduğu www.worldofquotes.com sitesinde örnek verecek olursak http://www.worldofquotes.com/author/Mahatma+Gandhi/1/index.html bot ile veriler çekilip sunuluyor. Freebase API kullanarak hızlı bir şekilde erişim sağlanıyor.

Google’ın sunmuş olduğu bu veriler kullanarak farklı farklı web siteleri, applar yazılabilir.İlgimi çektiği için sizlerle paylaşmak istedim.

Mustafa Özcan / [email protected]

Söz söylemenin zor olduğu hassas anlar vardır ya

Nereden başlayacağımı bilemedim, her sabah haberlere bir hüzün ile baktığımız şu sıralar ülkemizde olan ortamı anlatacak, yorumlayacak bir söz bulamıyorum. Her ne gariptir ki yine zedelenen kardeşlik oldu.Beraberliğimizi yine kendi içimizde parçaladık.

Bugün okuduğum bir sözü sizinle paylaşmak istiyorum. “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” sözü ne kadar doğru ise “Devleti yaşat ki İnsan yaşasın” gerçeği de o kadar doğrudur. Din, İnsan ve Devlet birbirlerinden ayrılmayan ceset ve ruh gibidir! “En kötü İktidar İktidarsızlıktan, En kötü Devlet Devletsizlikten daha ehvendir” gerçeğini Irak ve Suriye’de yaşayarak görmedik mi? Yaşadıklarımızı gözden geçirip hep birlikte olalım! Hep birlikte savunalım vatanımızı.

Şunu unutmayalım ki;Allah; Devlet dışında hiçbir ferde, sivil topluma ve cemaate savaş yapma ve Ceza hükümlerini uygulama yetkisi vermemiştir.

Mustafa Özcan / [email protected]