Milli Piyango Yılbaşı 2015 Sonuçları

Malum yılbaşı gecesi bugün Milli Piyango Yılbaşı 2015 Sonuçları büyük bir heyecanla merak ediliyor.Sizlerinde Milli Piyango Sonuçlarına anında Tam Listeye ulaşabileceğiniz ve sonuçları görebileceğiniz sayfa olan www.mustafaozcan.info’ya bekliyoruz. Milli Piyango Sonuçları ile sizlere anında 1 Ocak 2015 sonuçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.

Milli Piyango 2015 Sonuçları

Milli Piyango Genel Müdürlüğünce düzenlenen, “2015 Yılbaşı Özel Çekilişi” programı sabah saatlerinde başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda yapılan gündüz bölümü çekilişlerinde amorti ikramiyeleri hariç olmak üzere 1 milyon liranın altında ikramiye kazanan numaralar belirleniyor ve heyecan akşama doğru gitgide artıyor.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel  sonuçlarına göre 50 milyon liralık büyük ikramiye ile diğer ikramiyeler bugün sahiplerinin olacak. Büyük ikramiyeye vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, 2015 yılbaşı özel  çekilişi için bastırılan 500 milyon liralık biletin yüzde 93’ü tükendi.

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları

 Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden aldığı  bilgiye göre, yılbaşı özel çekilişi bugün saat 13.00’te önce küçük ikramiyeler  için dönmeye başladı. Milli eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu’nda yapılacak  bu çekilişler saat 19.00’a kadar sürecek. Özel çekilişte, 50 milyon liralık büyük  ikramiye, satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edileceği belirlendi.   Saat 20.00’den itibaren basın mensupları da MEB Şura Salonundaki  çekilişlere katılarak ses ve görüntü alabilecek.
Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde vatandaşa  286 milyon 150 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 50 milyon lirası büyük  ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5  milyon, 1 adet 3 milyon, 1 adet 2 milyon, 1 adet 1 milyon, 5 adet de 500 bin lira  olacak.
 Bunların yanısıra, 1 milyon lira ve üzerindeki ikramiyeler ile amorti çekilişleri ise saat 20.00‘den itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek. İsteyen basın-yayın organları, çekilişlerin akşam yapılacak bölümünde salondan ses ve görüntü alabilecek, canlı yayın yapabilecek.

Gün geçmiyor ki yeni haber çıksın Dolar/Euro zirve yarışında

Her sabah yeni bir güne umutla uyandığımız, Ülkemizde olan olaylarla hergün biraz daha dibi görmeye doğru gidiyoruz.Sürekli çıkan gündem olayları sayesinde sosyal medyada olan haberlere göre hareket eden bir toplum haline dönüştük.Sabah kalkıp bugün ne yolsuzluk yapıldı acaba diye soru soruyoruz kendi kendimize.2014 yılına yakın olduğumuz şu 27 Aralık Cuma günü yeni bir zirve yarışına merhaba dedik.

Sabah kalkıp televizyondan,internetten,gazeteden gündemi okuyanlar güne yepyeni bir skandal ile başlıyor ve bu olaylar her geçen gün ülkeyi biraz daha dibi görme yoluna sürüklüyor.Zirve mücadelesinin daha da öteye gideceğini düşündüğüm şu günlerde birbiri ardını kovalayan Dolar/Euro nun TL karşısındaki değerleri aşırı bir yükselişe geçti.Bunun Ülkemizde yaşanan siyasi olayların anlık değişimine göre hareket etmesi Merkez Bankası tarafından ne kadar müdahale yapılsa da yetersiz kaldığının göstergesi siyasal olayların çok büyük bir güç olması.Bu dengenin sadece bu olayların gündemden kalkmasının ardından ancak normal seviyelerde devam etmesi bekleniyor.

dibin-dibi

Borsa 10:40’ta da yüzde 4’ü geçince endeks 61.868 puana kadar çekildi. Borsada yılbaşından bu yanaki kayıplar yüzde 20’nin üzerine çıkmış oldu.

Borsa düşüşe dolar rekora doymuyor

Dolar ise bankalararası piyasada 2.17’i görüp rekor üstüne rekor kırarken, EURO da 3 lirayı geçti.Her yıl yapılacak zamların yurtdışına bağlı büyük bir tüketici toplum olduğumuz için yeni yılda karşımıza çıkacak olan dönüşümü ile büyük sarsıntılar geçirecek durum beklentisindeyim.

Kanaatimce şu aralar gerçekten “Dibin dibi var mı” diye mücadele vermekteyiz.Herkese yeni yılda bu olayların kapanıp mutluluğun,sağlığın,başarının,bol kazancın olduğu bir yıl diliyorum.

Mustafa ÖZCAN / [email protected]

Kaldığı yerden devam

Malum sene sonu yaklaşıyor, koca bir dolu sene bitmek için artık sayılı günler kaldı.Acısıyla tatlısıyla bir koca seneyi bitirmeye hazırlandığımız şu son günlerde hayatımda birçok değişikliğin olduğu 2013 yılına veda vakti için günleri sayıyorum.Dolu dolu birçok şeyi öğreten 2013  yılı için çeyreklik döneme ayırırsak ilk üç çeyrek dönemi gerçekten çok iyi geçti.Bu sürede yeni yeni şeyler öğrenip zor geçen günlerde üzülmeyi, mutlu geçen günlerde sevilmeyi ve her geçen gün daha çok umutla yaşama bağlanmayı bildim.

Son çeyrek dediğim hayatta bu yaşıma kadar en büyük kazanımlarımı bu dönemde yaşadığım ve bu zorlu sürecinden altından zafer ile kalktığımı bildirmeden geçemeyeceğim.Evet biliyorum hep yükselişin olduğu bir yaşam hiç kimsenin olmamıştır, ancak hayatta düşüp kalkmadan bir şeylerin değerini daha iyi anladım.Belki bu olayı erken yaşta öğrendim.Artık biliyorum ki hayatta “iki çıkış bir iniş vardır” üç çeyreklik dönemde çıkmayı çok iyi öğrenip son çeyrekte bir kere inişe geçtim.Geriye kalan seçenek ise sonsuz çıkış olması, artık inmemek üzere “kaldığı yerden devam diyorum” ve yazıma son vermek istiyorum.

Herkese mutlu,sağlıklı,başarılarının ardı ardını kovalayacağı başarılı,sevginin eksik olmayacağı bir 2014 diliyorum.Kendinize iyi bakın, esen kalın!

Mustafa Özcan | [email protected]

Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar Listesi

Yeni Android sürümü Android 4.4 Kitkat güncellemesini alacak cihazlara göz atalım.Her geçen gün kendini geliştiren Android platformu Android 4.4 Kitkat ile yine kullanıcıların yüzünü güldürecek yeni sistemlerini tanıtmaya hazırlanıyor.Google‘ın Nexus serisine sunulan Android 4.4 güncellemesi diğer cihazlara ne zaman geleceği merak konusuydu.İşte diğer cihazlar ve Android 4.4 sürümünün geleceği tarih.

Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar

 • Samsung Galaxy S3 (Mart 2014)
 • Samsung Galaxy S4 (Ocak 2014)
 • Samsung Galaxy Note 2 (Mart 2014)
 • Samsung Galaxy Note 3 (Ocak 2014)
 • HTC One (Ocak 2014)
 • HTC One mini (2014)
 • HTC One Max (2014)
 • HTC Droid DNA (Mart 2014)
 • HTC Google Edition (Güncellendi)
 • HTC Developer Edition (Güncellendi)
 • LG G2 (Aralık 2013 veya Ocak 2014)
 • Motorola Atrix HD (2014)
 • Motorola Droid Maxx (2014)
 • Motorola Droid Mini (2014)
 • Motorola Droid Razr HD (2014)
 • Motorola Droid Razr HD Developer Edition (2014)
 • Motorola Droid Razr M (2014)
 • Motorola Droid Razr M Developer Edition (2014)
 • Motorola Droid Razr Maxx HD (2014)
 • Motorola Droid Ultra (2014)
 • Motorola Electrify M (2014)
 • Motorola Moto G (2014)
 • Motorola Moto X Developer Edition (2014)
 • Sony Xperia Tablet Z (2014)
 • Sony Xperia Z (2014)
 • Sony Xperia Z1 (2014)
 • Sony Xperia ZL (2014)
 • Sony Xperia Z Ultra (2014)
 • Nexus 4
 • Nexus 5
 • Nexus 7 (2012 Edition)
 • Nexus 7 (2013 Edition)
 • Nexus 10
 • Huawei Ascend P6 (Ocak 2014)

WordPress 3.8 İndir | WordPress 3.8 Yenilikleri

Az önce benimde güncellediğim WordPress 3.8 sürümü gerçekten dikkat çekici yönetici paneli ile etkili duruyor.WordPress’in 3.8 sürümü WordPress 3.8 Parker kod ismiyle yayınlandı.En popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress yeni bir güncelleme ile farkını yeniden ortaya koymuş.

WordPress 3.8

Charlie Parker’ı onurlandıran WordPress 3.8 Parker’a göz atalım.Yeni tasarım ile gelen WordPress Yönetim Paneli tasarım değişikliği gerçekten çok dikkat çekici bir görünüm kazanmış durumda.Daha kullanışlı bir arayüz seçmesiyle WordPress,artık her kesime hitap etmeye çalışıyor anladığım kadarıyla.Wordpress bildiğiniz üzere mobil platformların günümüzde önem kazanması nedeniyle tasarımdaki değişikliği mobil üzerinden yapmış gibi görünüyor.

Wordpress 3.8 Parker
WordPress 3.8 Parker

Her türlü cihazdan kullanışlı görünüme sahip olan WordPress 3.8 artık daha kullanışlı olacak.Mobil platformlar için daha yeni bir arayüz seçeneği ile WordPress 3.8’e göz atıyoruz.

 Wordpress 3.8 indir

WordPress 3.8 sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Dünyada ne olduysa aynı anda Twitter’da da oldu | 2013 Twitter’da Yaşananlar

Twitter 2013 yılında yaşananları en çok konuşulanları bir araya getirdi.Twitter, “Dünyada ne olduysa aynı anda Twitter’da da oldu” başlığıyla yılın önemli haber ve gelişmelerin sosyal ağ sitesi üzerindeki yansımalarını özel bir sayfada topladı. Burada en çok retweet edilen yılın “Altın tweet”lerin’den 2013 yılının farklı kategorilerinde en çok konuşulan konular gibi türlü şeyleri bir araya getiren This year on Twitter sayfasını inceleyelim.

2013 Twitter’da Yaşananlar

Twitter’a göre 2013 yılında birinciliği ünlü Glee dizisinin oyuncularından Lea Michele’in aynı dizideki rol arkadaşı Cory Monteith’in hayatını kaybetmesi üzerine gönderdiği tweet aldı. Michele’in tweet’i 2013 yılında 133 farklı ülkeden tam 408 bin kez retweet alarak twitter 2013’te en çok konuşulan tweet ilan edildi.

Lea Michele’nin tweetini ikinci sıradan takip eden yakın zamanda Hızlı ve Öfkeli filmi ile tanınan ünlü aktör Paul Walker’ın ölüm haberinin Twitter üzerinden resmi olarak paylaşdılığı tweet ile devam ediyor.

Üçüncü sırayı ise ünlü müzik grubu One Direction’ın üyelerinden Niall Horan’ın 20 yaşına basmış olması ile ilgili “coşkulu” tweet’i paylaşıyor.367 bin retweet toplamayı başaran tweet 2013’e damgasını vuranlar arasında!

This year on Twitter ulaşmak için buraya tıklayın.

Mustafa ÖZCAN / [email protected]