Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 2013

Bugün günlerden Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 2013 günü Google özel Doodle ile kutladı.Saatler 00:00’ı gösterdiği için Google bu özel gün için hazırladığı Doodle’ı Google anasayfasında yayına aldı.Alınan özel Doodle ile Google Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamış oldu.29 Ekim 2013 günü Cumhuriyetimizin 90.yıl dönümünü anmış olduk.

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet 29 Ekim 1923‘te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına düzenlenen törenler bugün 29 Ekim 2013 günüde kutlanıyor.Bu coşku dolu günde tüm herkesin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

29 Ekim 1923’te TBMM, Teşkilât-ı Esasiye Kanunu ile (1921 Anayasası)’nda  yapılan değişiklik, devletin yönetim biçimi olarak cumhuriyet ilanı gerçekleşmiştir. O gece ilan, atılan 101 pare top ile kutlanmıştır. 1924 yılında ise cumhuriyetin ilanı şenliklerle kutlanmıştır.Ve bu senede devam edilmektedir.

cumhuriyet-bayrami-sangay cumhuriyet-bayrami2 Cumhuriyet_Bayrami cumhuriyet-bayrami Gazi1933

 

Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı Resimleri,Cumhuriyet Bayramı sözleri,Cumhuriyet Bayramı 2013,Cumhuriyet Bayramı marmaray,Cumhuriyet Bayramı kaç yılında,Cumhuriyet Bayramı ne zaman,Cumhuriyet Bayramı bugün mü,Cumhuriyet Bayramı profil resimleri,Cumhuriyet Bayramı twitter,Cumhuriyet Bayramı facebook profil resmi,Cumhuriyet Bayramı atatürk resimleri,Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 1923,Cumhuriyet Bayramı özel resimleri

Sitetag

Instagram Reklamları Testte!

1 Milyar dolar yatırım alan Instagram 2014‘te planladığı reklamları test etmeye başladı.Geri dönüşünü 2014‘te bekleyen Instagram  150 milyonu aşan kullanıcı potansiyelini en uygun şekilde kullanmak isteyen markalar için merak konusu olan Instagram reklam modeli görücüyle buluştu.

Instagram Reklam

Kullanıcı tepkileri nedeniyle temkinli bir adım atan Instagram reklamların nasıl görüneceğini kullanıcıları ile paylaştı.Sponsorlu olarak paylaşılan gönderilerin  üst kısmında hem bunu ifade eden bir metin, hem de hemen yanında bir simge bulunacağını açıklayan Instagram böylelikle normal gönderi ile sponsor gönderiyi ayırt etmeyi hedefliyor.

paypal levis-instagram-reklam reklam-instagram yeni-reklam-instagram adidas-instagram-reklami instagram-reklam

Bunun yanı sıra reklamların sağ alt köşesinde yer alacak “…” nokta işareti ile görüntülenmekte olan reklamı kapatmaya imkan sağlayacak.Kapatmayı tercih eden kullanıcı için tıpkı Facebook’ta olduğu gibi bazı sorular yöneltilecek.

Instagram tarafından yapılan açıklama ile reklamlarda kullanıcılara ait fotoğraflarının kullanılmayacağının altı da bir kez daha çiziliyor.

Surface Tablet Londra’nın Merkezine Kuruldu

Microsoft’un tableti Surface Londra’nın merkezine ilgi çekecek büyüklükte devasa bir surface tablet kurdu.Surface 2 reklamını kocaman tablet ile yapan Microsoft ilgileri üzerine topladı.

Surface 2

5 metre yüksekliğinde 8 metre genişliğinde olan Surface 2 Londra’nın en geniş meydanında kullanıcıların ziyaretini bekliyor.İnsanlara beğendirebilmek için Londra’da kocaman tablet yaptıran Microsoft, bakalım bu reklam modeli ile kullanıcıların ilgisini toplayabilecek mi?

tablet-surface-londra

A Hot Twitter Game To Search For The Most Endorsed Digital Community Members

One shall visit the Global Webit Congress with Platinum Pass and network with the global digital, tech and telco elite and top investors visiting Istanbul from 103 countries

Twitter is hot today for startups, digital, tech and telco industry experts and geeks: http://vip.webitcongress.com

The Global Webit Congress announced to provide a Platinum Pass to the Congress and free Business Class flight to Istanbul as well as 5 star hotel stay to the most supported community member to achieve his/her dreams to join in style the Congress and connect with the digital, tech and telco elite from 103 countries visiting the Global Webit Congress.

Tens of thousands of candidates already joint. The winner shall have access to all amazing 250+ speakers of the Congress as well as with thousands of the C-level attendees, to participate at the CEOs, and Leaders lunches and the official Chairman’s Dinner. But this is just the beginning.

The Global Webit Congress became of the worlds most important events for the digital industry as well as for the tech entrepreneurial ecosystem attracting more than 8000 top executives and C-level attendees and is the hottest place for any tech and digital company/startup to meet and mingle with international decision makers and grow global business.

“We have already created a special StartUp Village zone where we provide free expo stands, Congress tickets and cash for some of the most scalable startups from all around the world to help them grow” says Plamen Russev, Founder and Chairman of Webit Congress’ board. This year more than 834 startups applied in our startup challenge. The VIP.WebtCongress.com initiative is not only a successful marketing tool for us, but also an opportunity we want to provide to the community leaders to join the Congress and to achieve their dreams by networking with thousands of the biggest global ad-spenders, top digital and tech experts, telco executives and investors.”

The vip.WebitCongress.com project ends on 25 October 2013 at 1:00 pm GMT (UK time).

Everyone may take part and all it takes to do is to tweet @WebitCongress #Webit vip.webitcongress.com and why have to be selected to win. Once in – you have to ask your friends and followers to support you by RT or endorsing your profile to @WebitCongress

The good news is that one of the supporters who retweet or endorse will also be awarded a free flight to Istanbul, where the Congress takes place and Gold Pass to the Congress.

About the Global Webit Congress

Webit Congress (www.WebitCongress.com) is the global event for the digital, tech and telco industries to support the growth of the Digital and Tech Industry, knowledge and know-how and to create the best possible business networking event.

Established back in 2008 the Congress grew from 1500 to 8000 C level delegates from 100+ countries providing unparalleled top level networking, knowledge transfer and business opportunities.

The 5th edition of the Congress shall host 300+ accredited media from all over the world, a big number of international exhibitors and sponsors.

A special StartUp Village provides space for 21 startups – future digital and tech leaders and industry disruptors. Each year a respected international jury selects the best of the best. In 2013 the selection is among the 843 applicants from all over the world.

Webit Congress is held with the strategic support of IAB Europe, EACA, EGTA, MMA, Arab ICT Organization, Africa ICT Alliance, CMO Council, Global StartUp Weekend among the others.
Web site: www.WebitCongress.com
Video & pictures: http://www.webitcongress.com/en/2013/gallery.html
Webit Congress logo: http://www.webitcongress.com/en/2013/logo.html

Bir bumads advertorial içeriğidir.

André-Jacques Garnerin Kimdir? | Doodle André-Jacques Garnerin

Fransız havacı olan AndréJacques Garnerin havasız paraşütün mucidi bugün Google anasayfasına çıktı.André-Jacques Garnerin için paraşüt ile atlama Doodle’ını tüm dünya ile paylaştı.Fransız Devrim Savaşlarının ilk aşamasında Birleşik Krallık Ordusu’na esir düştü ve Avusturya’ya teslim edilerek Buda’da üç yıl tutuklu kaldı. Hapishaneden firar etmek için paraşütü tasarladı. Serbest bırakıldıktan sonra balonla uçmaya devam etti.

André-Jacques Garnerin

André-Jacques Garnerin
André-Jacques Garnerin

Kısaca hayatını paylaştığımız Google Doodle’ın sanatçısı André-Jacques Garnerin bugün Google’ın tüm anasayfalarında Doodle olarak yayınlandı.Özel bir paraşüt oyunu olarak yayınlanan Doodle için André-Jacques Garnerin adresinden arama yapabilirsiniz.

Xperia Z için Android 4.3 Ne Zaman Çıkacak?

Sony’nin amiral gemisi Xperia Z Android 4.3’ü merakla bekleyen kullanıcılar için Kasım ayında çıkacağının sızıntıları internette dolaşmaya başladı.Xperia Z 4.3 Android sürümüne sahip olacağı son viraja yaklaşırken Snapdragon S4 Pro işlemcisinde yer alan Adreno 320 GPU‘sunun desteklediği OpenGL ES 3.0‘ı, Android 4.3 güncellemesiyle beraber kullanılabilir kılacak olan Xperia Z, pek çok performans iyileştirmesine de sahip olacak.

Xperia Z Android 4.3

Yeni Androd versiyonu Android 4.4 Kitkat sürümünün çıktığı söylentileri dolaşırken Android 4.3 sürümü Android’in en son yayınlanan sürümü.En son sürüm için merakla bekleyen kullanıcıları Kasım ayında güldürecek olan Google geliştirmelerde son aşamaya gelmiş durumda.

Ülkemize Kasım sonuna kadar gelmesi beklenen Android 4.3 Jelly Beangüncellemesi, en geç Aralık ayının ilk haftası gibi pek çok kullanıcının telefonundaki yerini almış olacak.

Sony’nin, önümüzdeki günlerde 2013 model olan ve Android 4.2 güncellemesi almayan telefonlarını da doğrudan Android 4.3‘e güncellemesi beklenen bir diğer haber.

NBA Live 14 Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

EA Sports tarafından geliştirilen NBA Live 14‘ün yeni oynanış videosu yayınlandı.Geçen sene iyi olmadığı gerekçesiyle geliştirilmesi durdurulan NBA Live serisi bu sene yeniden güçlenerek karşımızda.

NBA Live 14

EA Sports, NBA Live 10‘u yayınladıktan sonra seriyi durdurup bir süre ara verdikten sonra NBA Live 13‘ü duyurmasına karşın, yapım aşamasındayken iptal edildiğini açıklamıştı.

2K Sports‘u bu alanda tek başına bırakmak istemeyen EA Sports, NBA Live 14‘ü duyurmuş ve akabinde oyunla ilgili bazı görseller ve videolar yayınlamıştı.

Çıkış tarihi olarak NBA Live 14, 22 Kasım‘da Xbox One için, 29 Kasım‘da ise Playstation 4 için piyasaya sürülecek.