Julius Richard Petri | Özel Google Doodle

Julius Richard Petri bugün Google anasayfasını süsleyen Julius Richard Petri kabı oldu.Julius Richard Petri için özel anasayfasını inşa etti.Dün akşam 00:00’da yayına giren Petri Kabı hikayesi Türkiye arama sonuçlarında “Julius Richard Petri” kelimesinde sıralamaya oturan mustafaozcan.info beni gururlandırdı.Seo konusunda çok iyi bir seviyeye gelen site ilerleyen zamanlarda gerçekten başarılarına devam edecek.

Julius Richard Petri

 

Julius Richard Petri
Julius Richard Petri

Alman Julius Richard Petri bakteri bilimi uzmanıdır,petri kabı olarak bilim dünyasında yer edinen laboratuar gerecini icat eden bilim adamıdır.

Julius Richard Petri (31 Mayıs 1852 – 20 Aralık 1921) genel olarak Robert Koch asistanı olarak çalışırken Petri kabı icat ile alacak olan bir Alman bakteriyolog oldu.

Petri ilk Askeri Doktorlar (1871-1875) için Kaiser-Wilhelm-Akademisi’nde tıp okudu ve 1876 yılında onun tıp diplomasını aldı. O Berlin’de Charite Hastanesi‘nde çalışmalarını sürdürdü ve 1882 askeri doktor olarak aktif görev oldu, bir yedek görevli olarak devam etti.

 

1.4 Milyon sonuçtan Mustafa Özcan kelimesinde 8.sıra

Günlerdir üzerinde çalıştığım bugün tam bir buçuk aylık sitem olan mustafaozcan.info’yu “mustafa özcan” kelimesinde ilk sayfada görmekten gurur duyuyorum.Sıralama sonuçlarından görüldüğü gibi Mustafa Özcan isminde sanatçı,yazar,okul ismi vs. farklı türlüce mesleklerde com,net,org,com.tr,mustafaözcan.com.tr gibi tüm alt uzantıları,Linkedin’de 164 profil sonucunun olduğu kullanılan isimde 7 yıllık siteyi geçip bugün bu yazıyı paylaşıyorum ve gerçekten çalışmanın karşılığını alıyorum.

Sürekli yılmadan yaptığım testler sonucunda ilk sırada mustafaozcan.info adresini görmek için tüm azimle çalışmaya devam ediyorum.Seo konusundaki deneyimimi arttırdığıma güveniyorum ve başarımın sürekli olmasını diliyorum.

Beni takip eden tüm kullanıcılarıma teşekkürler.

Mustafa ÖZCAN / superguc.com – Owner

Facebook’tan Doğrulanmış Hesaplar Etkinliği

Artık tüm sosyallerde oturmaya başlayan doğrulanmış hesap sistemi sosyal medya devi Facebook içinde geliyor.Sosyal medya sitesi Facebook’un en büyük sorunlarından biri olan sahte hesaplar ile marka değerleri zedelendi.

Facebook: Doğrulanmış Hesap (Verified Account) önümüzdeki hafta uygunlanmaya başlayacak.İlk başta ünlü isimler ve markaların doğrulanacağı hesaplar normal hesaplardan farklı olarak koyu mavi bir buton ile gösterilecek.

Örnek Doğrulanmış Facebook sayfası: Ünlü Sanatçı Eminem

Google Chrome için yeni oyun: Roll It

Chrome için yeni bir oyun daha Google’dan Roll It.Birkaç hafta önce Chrome Racer adında bir oyun çıkaran Chrome Experiments yeni oyunu Roll It ile kullancıların daha çok ilgisini çekmek istiyor.

Chrome Experiments, olarak oyunlar geliştiren Google birçok farklı türde oyunlar çıkarıyor.Çok kolay bir oyun olan Roll It’i bilgisayardan açmak için buraya tıklayın.Daha sonra mobil Chrome yüklü cihazınızdan aynı linki açacaksınız ve bilgisayarınızda görünen şifreyi ekrana girip oyuna katılacaksınız.Şifre doğrulama işleminden sonra telefonunuzu gamepad gibi kullanacaksınız.

Gelecekte artık oyunların tarayıcılar üzerinden çalıştıralacağının ilk sinyallerini veren Google çok farklı teknolojiler kullanarak yeni fikirler ortaya çıkarıyor.

ChromeOs işletim sistemi ile birçok alanda çalıştırma imkanı sistemleri dahada inanılmaz hale getiriyor.

Roll It mobilden denemek için: g.co/rollit sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Yeni Google Maps | Google Haritaları

Bugün maillerime bakarken “Yeni Google Haritalar’a hoş geldiniz” isminde bir mail ile karşılaştım.Daha önce davetiye isteğinde bulunduğum Yeni Google Maps isteği kabul edilmiş ve davetiye gönderilmiş.

Yeni Google Haritaları

Şimdi kısaca Yeni Google Haritaları keşfedelim!

Sol üst tarafta sürekli sabitlenmiş bir arama barı ile artık daha büyük haritada arama yapma imkanı!

google-maps-arama

 

Aşağıda sabitlenmiş açılıp-kapanabilen önemli yerlerin resimlerini bir panaroma şeklinde sunan resim galerisi.

Artık daha sıklıkla kategori şeklinde çevredekilere ulaşabilme imkanı.

Yol Tariflerindeki farklı deneyimler

Sizde hemen Google Maps’ı denemek için davet almak istiyorsanız buraya tıklayın

Aykut Kocaman istifa etti | Neden istifa etti?

Sabah interneti açtım bir haber olarak gördüğüm “Aykut Kocaman istifa etti” haberi beni bir an heyecanlandırdı.Haberi okumak için girdiğimde gerçekten Aykut Kocaman istifa etmişti.

Salı günü akşam yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım ve yöneticilerle bir araya geldi. Kocaman ve Yıldırım arasında nedeni bilinmeyen bir gerginlik yaşandığı belirtildi.Bunun üzerine Kocaman’ın “Artık yoruldum, bırakıyorum” dediği öğrenildi.

Bu karar öncesinde Şampiyonlar Ligi finalini izlemeye giden Aykut Kocaman’ın burada Aziz Yıldırım’la arası bozuk olan kardeşi Ali Yıldırım ile buluşmasının Fenerbahçe Başkanı’nı sinirlendirdiği ve tranferlerde fikir birliği bulunamaması sebebiyle Aykut Kocaman‘ın görevi bıraktığı öğrenildi. Bu arada Başkan, Ali Yıldırım‘ın da yönetimden istifa etmesini istedi. Bugün yapılacak görüşmeler sonucunda durum netleşecek. Araya Fenerbahçeli büyüklerin girerek kararı geri aldırmaya yönelik uğraşacağı bildirildi. Kocaman’ın kararını değiştirip değiştirmeyeceği büyük merak konusu doğrusu.

Dikey E-ticaret’e Giriş Yapma Zamanı

Birkaç zamandır aklımda olan proje E-Ticaret sektörene ne zaman girsem derken bir atak yapma zamanı geldi çattı.E-ticaret günümüzün popüler mesleklerinden biri haline dönüştü bende bu girdaba katılıp yol almak isteyenler arasındayım.Araştırma zamanımı doldurup özellikle SEO konusunda kendimi aşırı seviyede geliştirdiğime inandığım için geç kalmadan markamızın değerini yükseltmek için bir an önce yerimizi alalım düşüncesindeyim.

Benimde aklımda herkesin olduğu gibi Dikey E-Ticaret fikri var.Tabi burada büyüklerimizin bu zorlu süreçlerde neler yaşadıklarını ne türlü zorlu yollardan geçtikleri konusunda araştırmalarda bulundum.Bu kaynaklar doğrultusunda ekip arkadaşlarım Berkay Kıran,Melih Özcan ile birlikte B2C (Business to consumer) modeli ile sektöre giriş yapmaya karar verdik.

Kısaca Dikey E-Ticaret bundan birkaç yıl önce Türkiye’de gerçekten bir boşluğu hissedilen bir alan olup zamanla yeri doldurulmaya devam ediliyor.Segmentasyonu çok geniş olmayan, belirli ürün ve hizmet verip, nitekim kısıtlı bir hedef kitleye seslenen e-ticaret sitelerinin var olduğu alan olan Dikey E-Ticaret bizler için zamanı gelmiş bir girişimdir.

• Dikey e-ticaretin avantajları

Tüketici ve tedarikçi arasında köprü görevi gören e-ticaret siteleri olan, esas tutum -olması gereken- stoklu çalışmaktan yanadır. Dikey e-ticarette yer alan siteler, az ürün çeşitliliğine sahip oldukları için stok maliyeti düşüktür. Dolayısıyla giriş aşamasında daha güvenli hareket edebilirler.

Dikey e-ticaret siteleri için operasyonel sürece harcanan efor ve süre çok makul seviyelerde tutulabilir. Çünkü tedarikçi ve alınan ürün sayısı azdır. Bu da dikeylerin hızlı hareket edebilmelerine olanak tanır.

E-ticaret altyapısı girişimin temelini oluşturan unsurlardandır.Rakamları farklı olsada, dikey e-ticaret sitelerinin elde ettiği nitekim az trafik, altyapı yatırımını maliyet ve zaman açısından efektif kılar.

E-ticaret sitelerinin depo büyüklükleri haliyle stoğunda yer alan ürünler sayesinde şekillenir. Dikey e-ticaret sitelerinin az ürün hizmeti vermesi de stok alanı bulma çabasını ve maliyetini minimumda tutar.